ODZYSKIWANIE DANYCH

Profesjonalne usługi odzyskiwania dla macierzy RAID, serwerów NAS, dysków HDD i SSD

Wycena za darmo

Wycenimy odzyskiwanie danych za darmo bez zobowiązań

Ekspres za darmo

Posiadamy własne laboratorium. Wszystkie zlecenia rozpoczynamy od razu.

Płacisz za efekt

U nas zapłacisz tylko jeśli Twoje dane zostaną odzyskane

Profesjonalne odzyskiwanie danych z dysków, SSD, macierzy RAID, USB, Pendrive, Kart pamięci. TELFON: 609 34 34 37

Share

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
odzyskiwanie danych z SSD ADATA SP550

Dysk ADATA SSD SP550 trafił do nas na odzyskiwanie danych już nie pierwszy raz. Jak zwykle komputer miał problem z uruchomieniem systemu, po czym się zawiesił i dysk przestał być widoczny w BIOS. Naprawa dysków SSD jest nie możliwa, ale dane z dużej ilości modeli udaje się już uratować.

Ceny dysków SSD spadają w bardzo szybkim tempie. Wszystko przez powszechne użycie w tych nośnikach tańszych chipów TLC NAND , których ceny w dodatku systematycznie spadają. Wydaje się nawet, że producenci toczą wojnę cenową o pozyskanie mniej zamożnego Klienta przekonując, że  nawet budżetowy dysk SSD i tak będzie lepszy od dysku HDD.

W tym segmencie cenowym nieźle plasuje się firma ADATA z dyskami z rodziny Premier SP550, SSD SP550 i SSD M.2 SP550 – ostatnimi czasy to modele właśnie tego producenta otwierają cenniki. Dyski te są produkowane w czterech najpopularniejszych pojemnościach 120, 240, 480 i 960 GB . Wielu użytkowników starych komputerów zapewne użyje tych dysków do ich modernizacji. Wymianę dysku na pewno ułatwi darmowy soft Acronis True image HD. Jednak dyski SSD szczególnie te budżetowe miewają czasem problemy, przeważnie ze względu na jakość zastosowanych w nich materiałów, oraz oprogramowania.

Niedawno zgłosił się do nas klient z komputerem, w którym nie startował system operacyjny. Oprócz tradycyjnego dysku talerzowego w komputerze był drugi dysk SSD ADATA SP550 240 GB. Użytkownik zgłosił problem, że dysk SSD przestał być widoczny w Biosie i w systemie. Usterka wystąpiła nagle. Komputer się zawiesił i po resecie już się nie uruchomił. Wcześniej klient nie miał żadnych problemów  tym dyskiem SSD, a komputer pracował bardzo stabilnie i szybko. Od razu okazało się, że problemem jest dysk SSD ADATA

Powodów takiego zachowania dysku elektronicznego może być kilka. :

  • problem z oprogramowaniem wewnętrznym dysku (firmware)
  • degradacji kości pamięci flash
  • uszkodzenia kontrolera dysku
  • awarie elektroniki pcb
  • dysk może działać tylko w trybie awaryjnym

Na pewno konieczne będzie odzyskiwanie danych z dysku SSD.

Dysk SSD jest jak gdyby autonomicznym podsystemem. Posiada własne oprogramowanie, pamięć ram, procesor (kontroler) i chipy pamięci. Aby taki dysk się uruchomił, musi załadować podstawowe oprogramowanie (firmware), które często znajduje w samym kontrolerze. Od powodzenia uruchomienia tego oprogramowania podstawowego, oraz oprogramowania głównego zależy sprawny start dysku. Dysk osiąga wtedy tryb Ready.

Jeżeli z jakiegoś powodu któraś część oprogramowania nie zostanie załadowana dysk nie zgłosi się ani w biosie, ani w systemie.

Jeżeli dysk SSD wykryje jakiś błąd w swoim wewnętrznym oprogramowaniu, może się nawet zainicjować, jednak nie osiąga trybu gotowości. Może wtedy wskazać inną, nierzeczywista pojemność lub model dysku.

W każdym takim przypadku można założyć, ze uszkodzeniu uległo oprogramowanie wewnętrzne dysku. Niestety w takich przypadkach żaden update firmware SSD ADATA SP550 już nie pomoże. Można jedynie spróbować odzyskać dane z tego dysku SSD.

Naprawa takiego dysku jest niemożliwa, a już na pewno nieopłacalna. Nie warto, więc próbować nawet pokusić się o takie zabiegi, ponieważ można utracić bezpowrotnie dostęp do danych. W naszym laboratorium jesteśmy w stanie wkopiować dane mimo uszkodzenia pewnej części oprogramowania układowego za pomocą specjalistycznego sprzętu. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że zawsze jest szansa na odzyskanie danych z dysku SSD Adata o ile istnieje z nim komunikacja w trybie serwisowym. W naszym laboratorium zawsze otrzymasz bezpłatną wycenę Odzyskiwania danych z uszkodzonego dysku SSD Adata.

Zapraszamy na bezpłatną wycenę

Lokalizacja

Warszawa Ochota

tel: 609 343 437

Warszawa Mokotów

tel: 609 343 436

Szukaj na stronie

NA STRONIE

Odwiedza nas 1406 gości oraz 0 użytkowników.

Błąd SATAFIRM S11 – problem z dyskami SSD GOODRAM, Kingston, Silicon Power, Lite-ON
Błąd SATAFIRM S11 – problem z dyskami SSD GOODRAM, Kingston, Silicon Power, Lite-ON

Czy możliwa jest naprawa dysku ssd z błędem SATAFIRM S11? Czy jest jakiś update firmware, który rozwiąże problem braku dostępu...

Jak sprawdzić czy dysk ssd jest uszkodzony? – objawy uszkodzonego dysku SSD.
Jak sprawdzić czy dysk ssd jest uszkodzony? – objawy uszkodzonego dysku SSD.

Tak naprawdę dużym problemem jest sprawdzenie czy dysk SSD jest sprawny jeśli działa. Niestety dyski SSD bardzo rzadko dają jakieś...

Odzyskiwanie danych z dysków SSD opartych o kontrolery Indilinx.
Odzyskiwanie danych z dysków SSD opartych o kontrolery Indilinx.

Dyski SSD z kontrolerami indilix goszczą już jakiś czas na naszym rynku. Nie są może tak popularne jak inne tanie...

Problem z Dyskami SSD AMD Radeon
Problem z Dyskami SSD AMD Radeon

W 2015 r. AMD wprowadziło do swojej oferty nowe nośniki SSD Radeon R3. Są to niedrogie konstrukcje wykorzystujące kości TLC....

SSD Goodram CX300 i IRDM SATAFIRM S11 - odzyskiwanie danych
SSD Goodram CX300 i IRDM SATAFIRM S11 - odzyskiwanie danych

Dyski SSD firmy Goodram oparte o kontroler PS3111 trafiają do naszego laboratorium na odzyskiwanie danych dość często. Są to dwa...