ODZYSKIWANIE DANYCH

Profesjonalne usługi odzyskiwania dla macierzy RAID, serwerów NAS, dysków HDD i SSD

Wycena za darmo

Wycenimy odzyskiwanie danych za darmo bez zobowiązań

Ekspres za darmo

Posiadamy własne laboratorium. Wszystkie zlecenia rozpoczynamy od razu.

Płacisz za efekt

U nas zapłacisz tylko jeśli Twoje dane zostaną odzyskane

Profesjonalne odzyskiwanie danych z dysków, SSD, macierzy RAID, USB, Pendrive, Kart pamięci. TELFON: 609 34 34 37

Share

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
automatyczna naprawa Windows 10

Windows 10 w zamyśle producenta miał być systemem intuicyjnym i bezawaryjnym. Miał być łatwy w użytkowaniu, a wszelkie problemy miały być naprawiane automatycznie, nawet bez wiedzy użytkownika. Automatyczne aktualizacje miały poprawiać bezpieczeństwo oraz stabilność pracy.

Niestety ze swojego doświadczenia wiemy, że często system ten zawodzi. Awarie zdarzają się z różnych powodów i nie zawsze jest to usterka samego oprogramowania. Najczęściej Windows 10 uszkadza się z powodu:

- błędów aktualizacji – podczas aktualizacji Windows w tle, czasem występują błędy, które objawiają się przy następnym włączeniu komputera. Aktualizacje są tworzone i dystrybuowane do wszystkich modeli komputerów. Nierzadko zdarza się , że są one dla danego sprzętu, nieodpowiednie.

- wyłączenia komputera podczas aktualizacji – aktualizacje często dokonują poważnych zmian w systemie operacyjnym . Zamieniają pliki systemowe, sterowniki, bazy danych. Wyłączenie komputera w nieodpowiednim momencie może zakłócić instalowanie update -u. System wtedy najprawdopodobniej się uszkodzi.

- modyfikacji oprogramowania systemowego – Często instalując dodatkowe aplikacje lub usuwając  ręcznie niepotrzebne pliki, sami użytkownicy uszkadzają oprogramowanie systemowe. Raz usunięte niewłaściwie rzeczy, nie mogą już zostać przywrócone

- uszkodzenia sprzętowego komputera – To częsty problem powodujący awarię systemu. Często zdarza się, że uszkodzenia dysku, procesora, pamięci RAM, płyty głównej powoduje brak możliwości uruchomienia sterowników lub innego oprogramowania niezbędnego do działania Windows.

- zastąpienie przez Windows oryginalnych sterowników producenta – Podczas aktualizacji Microsoft próbuje zastąpić dotychczasowe sterowniki do urządzeń komputera, własnymi. Czasami  zdarza się, że są one nieodpowiednie i nie działają właściwie. Wtedy również komputer może wyświetlać ekrany błędów

- błędy przy instalacji oprogramowania urządzenia – kiedy podłączamy nowe urządzenia do komputera lub modyfikujemy jego części, Windows automatycznie próbuje instalować do nich sterowniki. Nie zawsze jednak ta baza sterowników zawiera poprawne oprogramowanie.

Przeważnie nic nie wskazuje na to, że Windows ma kłopoty. Jednego dnia wszystko działa dobrze, a następnego już się nie chce uruchomić. I to te usterki najczęściej zgłaszają nam klienci .

Po trzeciej próbie włączenia w końcu pojawia się komunikat :”Przygotowywanie do automatycznej naprawy”. Potem nic się już nie dzieje lub komputer wyświetla niebieski ekran błędu i się restartuje  i tak w kółko. Oczywiście nie można wtedy dostać się do danych , a komputer staje się bezużyteczny.

Windows podczas automatycznej naprawy próbuje przywrócić wszystkie pliki systemowe. Potem się restartuje. Jeżeli mu się nie uda ponownie, to znowu potrafi się z restartować lub pojawi się komunikat, że „automatyczna naprawa nie powiodła się”

Niestety to z reguły poważny i ciężki do naprawienia problem. I tu jest miejsce na zastanowienie się jak ważne są nasze dane. Jeśli są ważne dobrze byłoby odwiedzić profesjonalny serwis, aby wykonał kopię dysku i zabezpieczył dane. Wtedy można podjąć próby naprawy lub reinstalacji Windows 10. Można też skorzystać z obrazu systemu lub punktu przywracania aby przywrócić Windows do ostatniej działającej konfiguracji. Inaczej naprawa Windows 10 może być już niemożliwa.

Jeśli dysk jest uszkodzony należy bezwzględnie unikać jakichkolwiek trybów automatycznych napraw, ponieważ wywołanie ich może doprowadzić nawet do utraty plików co się często dzieje.

Oto kilka rad jak zminimalizować ryzyko problemów:

- Chcąc uniknąć przygód warto zwracać uwagę na to jak zamykamy system. Czy nie trwa wtedy czasem instalowanie aktualizacji. Jeżeli tak, warto wtedy komputer podłączyć jeszcze na chwile do zasilacza i spokojnie zaczekać, aż proces aktualizacji się zakończy.

- Sprawdzaj też czy oprogramowanie, które chcesz zainstalować jest kompatybilne z Twoją wersją systemu. Jeżeli chcesz się pozbyć jakiejś aplikacji odinstaluj ją, a nie usuwaj

- uważaj przy kasowaniu swoich plików. Jeżeli czegoś nie jesteś pewien , nie usuwaj.

Windows mimo swoich zaawansowanych funkcji naprawczych, czasem potrafi uszkodzić się w stopniu, w którym nie da się już go odbudować. Jeżeli chcesz uniknąć problemów z dostępem do danych, twórz aktualne kopie zapasowe systemu.

Automatyczna naprawa Windows 10 - przyczyny i problemy
Automatyczna naprawa Windows 10 - przyczyny i problemy

Windows 10 w zamyśle producenta miał być systemem intuicyjnym i bezawaryjnym. Miał być łatwy w użytkowaniu, a wszelkie problemy miały...

Naprawa laptopa acer Aspire po upadku
Naprawa laptopa acer Aspire po upadku

Komputery przenośne mają wiele zalet. Są lekkie, uniwersalne, potrafią pracować długo na baterii. Jednak przenośność komputera może być tez jego...

Zakończenie wsparcia Windows 7. Aktualizacja Windows 7 do Windows 10
Zakończenie wsparcia Windows 7. Aktualizacja Windows 7 do Windows 10

Każdy użytkownik komputera z Windows7 otrzymał niedawno na ekranie swojego komputera komunikat z Firmy Microsoft o zakończeniu wsparcia dla Windows...

Laptop, dysk po upadku – odzyskanie danych
Laptop, dysk po upadku – odzyskanie danych

Upadek dysku lub laptopa często kończy się utratą danych. Wiele osób, a właściwie nikt nie zdaje sobie sprawy z tego,...

Laptop po zalaniu – odzyskiwanie danych
Laptop po zalaniu – odzyskiwanie danych

Zalanie laptopa to przeważnie jego awaria i utrata danych zapisanych na dysku. Praca z laptopem i picie nie idą w...

Zapraszamy na bezpłatną wycenę

Lokalizacja

Warszawa Ochota

tel: 609 343 437

Warszawa Mokotów

tel: 609 343 436

Szukaj na stronie

NA STRONIE

Odwiedza nas 1139 gości oraz 0 użytkowników.