ODZYSKIWANIE DANYCH

Profesjonalne usługi odzyskiwania dla macierzy RAID, serwerów NAS, dysków HDD i SSD

Wycena za darmo

Wycenimy odzyskiwanie danych za darmo bez zobowiązań

Ekspres za darmo

Posiadamy własne laboratorium. Wszystkie zlecenia rozpoczynamy od razu.

Płacisz za efekt

U nas zapłacisz tylko jeśli Twoje dane zostaną odzyskane

Profesjonalne odzyskiwanie danych z dysków, SSD, macierzy RAID, USB, Pendrive, Kart pamięci. TELFON: 609 34 34 37

Share
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
seagate slim naprawa i odzyskiwanie danych

Faktem jest, że żeby odzyskać dane z jakiegoś dysku trzeba go jakkolwiek naprawić, aby go uruchomić. W laboratorium Odzyskiwania Danych dysk uruchamia się na tyle, żeby można było odczytać dane.

Nie przywraca się dysku do pełnej sprawności. Ze względu na budowę serii dysków Seagate ST1000LM035 czy ST2000lm007 aby go uruchomić trochę musieliśmy się napracować i nie była to praca jak przy innych modelach tego producenta.

W Seagate ST1000LM035 zaskoczeniem dla nas było po pierwsze brak dostępu serwisowego do firmware . Z tego powodu nie było możliwości sprawdzenia typu zastosowanych głowic. Trzeba było zastosować metodę prób, i nie obyło się bez zakupu większej ilości części. Naprawy Dysków Seagate z serii F3 są bardziej skomplikowane ze względu na konstrukcję, a brak dostępu do firmware –wcale nie ułatwia zadania. Nie rozumiemy skąd taki zabieg producenta.

Po drugie ze względu na konstrukcję dysk wymaga innego podejścia do wymiany głowic. Wewnątrz pyłoszczelnej obudowy jest znacznie mniej miejsca na działania serwisowe, a zupełnie  inna struktura mocowania głowic  powoduje to, że instalacja nowych głowic wymaga jeszcze większej precyzji. W starszych modelach tego dysku Seagate nie było podobnych problemów. Proces wymiany głowic odbywał się w miarę szybko i sprawnie, choć również wymagał ogromnej precyzji.

Skomplikowany dysk Seagate ST1000LM035 udało się w końcu uruchomić a dane zabezpieczyć. Przyznajemy, że nie z małym trudem. Pochłonął nam bardzo wiele czasu i środków. Na jego przykładzie dowiedzieliśmy się, że producenci nie jednym jeszcze potrafią zaskoczyć. Natomiast brak dostępu do firmware jest dla nas niezrozumiały i nieuzasadniony. Producentom powinno zależeć na tym, żeby klienci mieli możliwość zgrania Danych z ich urządzeń w miarę tanio i prosto. Wg nas dokumentacja do nowych dysków i wsparcie dla odzyskania Danych powinna być ogólnie dostępna dla takich laboratoriów.

Nasze laboratorium zajmuje się między innymi odzyskiwaniem danych ze wszystkich modeli dysków Seagate , WD, Samsung, Toshiba, Hitachi HGST. Zarówno z dysków zewnętrznych, 2,5″ w tym również najnowszych 2,5 slim oraz 3,5″.

U nas bezpłatną wycenę uzyskasz w maksymalnie krótkim czasie. Zapraszamy do lektury innych artykułów na naszym blogu. , gdzie dowiesz się więcej na temat Odzyskiwania Danych i budowy dysków jak również jak nie postępować w przypadku problemów z odczytem informacji zawartych na dysku.

Być może artykuły o budowie poszczególnych typów dysków rozjaśnią problem zasady działania nośników i  Odzyskiwania  Danych.

Zapraszamy na bezpłatną wycenę

Lokalizacja

Warszawa Ochota

tel: 609 343 437

Warszawa Mokotów

tel: 609 343 436

Szukaj na stronie

NA STRONIE

Odwiedza nas 1428 gości oraz 0 użytkowników.