ODZYSKIWANIE DANYCH

Profesjonalne usługi odzyskiwania dla macierzy RAID, serwerów NAS, dysków HDD i SSD

Wycena za darmo

Wycenimy odzyskiwanie danych za darmo bez zobowiązań

Ekspres za darmo

Posiadamy własne laboratorium. Wszystkie zlecenia rozpoczynamy od razu.

Płacisz za efekt

U nas zapłacisz tylko jeśli Twoje dane zostaną odzyskane

Profesjonalne odzyskiwanie danych z dysków, SSD, macierzy RAID, USB, Pendrive, Kart pamięci. TELFON: 609 34 34 37

Share
Odzyskiwanie danych z RAID 0

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 0 często wymaga wiele pracy. RAID 0 to jakby równoległe połączenie dwóch dysków. Oznacza to, że dane są zapisywane w tym samym czasie w partiach na obu dyskach. W praktyce zwiększa to szybkość ale jest bardzo niebezpieczne ponieważ każdy plik jest podzielony między dyski w systemie RAID 0.

Najczęściej występujące problemy z macierzami RAID 0

Macierze RAID 0 i serwery je obsługujące ulegają awariom z wielu powodów. Do najczęściej spotykanych dochodzi na skutek uszkodzenia kontrolera macierzy, awarii elektroniki jednego lub kilku dysków, błędów podczas aktualizacji oprogramowania kontrolera lub firmware dysków, awarii mechanicznej jednego lub więcej dysków w RAID 0

Odzyskiwanie danych z uszkodzonych systemów opartych o macierz RAID 0 wymaga zabezpieczenia danych ze wszystkich dysków macierzy. Jest to warunek konieczny, ponieważ w przeciwnym razie pliki nie będą kompletne. Jako, że RAID 0 znacznie podnosi prędkość zapisu i odczytu danych, często jest stosowany tam gdzie jest to krytyczny element, jak np. w agencjach reklamowych, przy dużych projektach technicznych lub podczas przetwarzania dużych ilości informacji. Wykorzystują go serwery Dell PowerEdge, HP Proliant, IBM ServerRaid, Qnap NAS, Lacie Big Disk, Buffalo, Linkstation D-LINK, Fujitsu-Siemens, Actina i wiele innych.

Zapraszamy do nas po bezpłatną profesjonalną poradę. Większość uszkodzonych macierzy RAID, które trafiają do naszej firmy diagnozujemy za darmo w trybie ekspresowym, ponieważ wiemy, że dane są bardzo ważne, a ich utrata to problem dla właściciela.

Macierze RAID 0 często pracują 24h/d co oznacza, że dyski są mocno eksploatowane i ulegają szybszemu zużyciu. Problemy z macierzą zaczynają się często od typowych objawów

Objawy uszkodzenia macierzy RAID 0

  • Serwer zaczyna raportować błędy zapisu i odczytu
  • Dane zapisują się powoli, a ich odczyt czasami jest normalny a czasem spowolniony
  • Serwer lub NAS nie chce się uruchomić po resecie
  • Kontroler raportuje uszkodzenie dysku macierzy RAID 0 i nie przechodzi do uruchomienia systemu

Często do póki macierz jest włączona wszystko działa w miarę prawidłowo, ale po wyłączeniu prądu i resecie okazuje się że dyski są już tak zużyte, że nie mogą się uruchomić a macierz RAID nie może ich zainicjować i odbudować struktury. Najgorsze co można zrobić w tej sytuacji i co często robią klienci to próba automatycznej naprawy macierzy lub skanowanie dysków w celu sprawdzenia ich stanu. Jeśli dyski macierzy są uszkodzone, jej naprawa na pewno się nie uda a jedynie spowoduje dodatkowe problemy.

Nasze laboratorium zajmuje się odzyskiwaniem danych od ponad 20 lat. W tym czasie w naszych rękach było już setki uszkodzonych macierzy i serwerów. Zapraszamy na bezpłatną wycenę i diagnozę problemu. Dołożymy wszelkich starań aby odzyskać Państwa dane jak najszybciej.

 

Lokalizacja

Warszawa Ochota

tel: 609 343 437

Warszawa Mokotów

tel: 609 343 436

Szukaj na stronie

NA STRONIE

Odwiedza nas 628 gości oraz 0 użytkowników.