ODZYSKIWANIE DANYCH

Profesjonalne usługi odzyskiwania dla macierzy RAID, serwerów NAS, dysków HDD i SSD

Wycena za darmo

Wycenimy odzyskiwanie danych za darmo bez zobowiązań

Ekspres za darmo

Posiadamy własne laboratorium. Wszystkie zlecenia rozpoczynamy od razu.

Płacisz za efekt

U nas zapłacisz tylko jeśli Twoje dane zostaną odzyskane

Profesjonalne odzyskiwanie danych z dysków, SSD, macierzy RAID, USB, Pendrive, Kart pamięci. TELFON: 609 34 34 37

Share
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Odzyskiwanie danych z karty pamięci

Oferta All Data Recovery odnośnie odzyskiwania danych z kart pamięci zawiera pełną gamę usług. Oferujemy najbardziej zaawansowane usługi odzyskiwania danych  bezpośrednio z kości pamięci CHIP-OFF.

  • Odzyskiwanie danych z karty po formatowaniu
  • Odzyskiwanie danych z uszkodzonej karty pamięci
  • Odzyskiwanie skasowanych zdjęć z karty pamięci
  • Odzyskiwanie danych bezpośrednio z kości pamięci

Najczęściej w naszym laboratorium goszczą karty SD , CF i micro SD takich firm jak Kingston, Sandisk, Toshiba, GoodRam, Transced, Samsung i jest to wynikiem dużego udziału w rynku tych producentów. Z uwagi na mniejszą sprzedaż na polskim rynku takie karty jak Pretec, PNY, Sony …. są rzadziej spotykane.

odzyskiwanie danych z karty SD
odzyskiwanie danych z karty SD

Wszystkim klientom, którzy utracili dane z kart pamięci oferujemy bezpłatną wycenę. Niestety usługi odzyskiwania danych z uszkodzonych kart pamięci szczególnie jeśli zachodzi konieczność odzyskiwania bezpośrednio z kości pamięci nie należą do najtańszych. Ceny odzyskiwania w przypadku usunięci zdjęć lub sformatowania karty są przystępne i przeważnie zawierają się w przedziale od 100 do 450 zł netto.  Natomiast jeśli chodzi o odzyskiwanie danych z karty uszkodzonej, która nie zgłasza się w aparacie lub komputerze zaczyna się od 700 zł i może skończyć nawet na kilku tysiącach jeśli karta jest dużej pojemności i ma zaawansowane algorytmy szyfrowania wewnętrznego. - Cennik

Trochę informacji o Kartach pamięci

Niewielkie, cienkie, na pierwszy rzut oka niepozorne, a tak naprawdę są rezerwuarem mnóstwa Danych potrzebnych do działania każdego urządzenia. To są właśnie karty pamięci, których niemal każdy z nas używa na co dzień, choć tak naprawdę niedużo o nich wiemy. W najnowszych kartach bez kłopotu mieszczą się tysiące zdjęć i plików audio czy video. Karty pamięci wykorzystujemy do telefonów, kamer cyfrowych, nawigacji czy aparatów fotograficznych i trudno sobie dziś wyobrazić funkcjonowanie jakiegoś urządzenia bez nich. Nowoczesne karty pamięci są doskonałym miejscem do przechowywania informacji, gdyż są wykonane w technologii flash, co pozwala zachować dane przez kilka lat, bez konieczności ich zasilania.

Odzyskiwanie danych z karty micro SDodzyskiwanie danych z karty pamięci telefonu

Najczęściej wykorzystywane dzisiaj karty to te z rodziny SD i MicroSD. Najnowsze technologie wykonania kości przechowujących dane pozwalają równomiernie wykorzystywać wszystkie komórki pamięci, dlatego można z nich korzystać kilka lat bez obaw o zużycie. Co prawda kości pamięci we wnętrzu karty systematycznie zużywają się, ale to proces długotrwały. Karty pamięci są odporne na wilgoć, temperatury, czy uszkodzenia mechaniczne, gdyż nie mają elementów ruchomych jak tradycyjne dyski twarde. Dane z karty Można odczytać bezpośrednio na telefonie, czy aparacie fotograficznym co daje różnorodne i uniwersalne możliwości korzystania z zapisanych na nich informacji. Użytkownicy uwielbiają je właśnie za uniwersalność, kompatybilność, szybkość i niewielkie rozmiary.
Karty pamięci, które dziś są w sprzedaży, podobnie jak rynek kompatybilnych z nimi urządzeń, w ostatnich latach przeszły autentyczną rewolucję. Formaty kart, które dawniej były popularne zastąpiły nowe, które zostały bardzo rozwinięte ze względu na swoją kompatybilność, uniwersalność i rozmiary – (standardy SD i CF). Pojawiły się też nowe karty XQD i CFast, które charakteryzują się jeszcze większymi prędkościami. Jednak najbardziej popularne pozostały karty w standardzie SD (Secure Digital) i takie właśnie sloty znajdziemy w większości popularnych urządzeń. Producenci sprzętu elektronicznego upodobali sobie te karty ze względu na ich uniwersalność.
Ze względu na parametry można wyróżnić trzy rodzaje standardu SD – SD/SDHC/SDXC. Oznaczenia te określają rodzaj systemu plików a zatem maksymalną pojemność kart . I tak: w zwykłych kartach SD lub SDHC (High Capacity) system plików to FAT32, który umożliwia zapis plików do pojemności 32GB., Dla kart SDXC (eXtended Capacity) to exFAT – to nawet 2TB.

Na każdej karcie znajdziemy podstawowe informacje, które taką kartę charakteryzują. Przede wszystkim to pojemność karty. Jest to podstawowy parametr informujący użytkownika o parametrach karty. Drugim ważnym parametrem , na który już nie wszyscy zwracają uwagę, to klasa prędkości. Ten parametr informuje o tym jaka jest minimalna prędkość zapisu. I tak. Dla klasy 3 będzie to 3MB/s a klasa 10 – 10MB/s. To nie dla wszystkich czytelny i łatwy do interpretacji parametr. Innym nie dla wszystkich oczywistym oznaczeniem, które nie rzuca się w oczy jest prędkość UHS. Jest to cyfra w małej literze „u”. Jest to dość ważny parametr, gdyż informuje o minimalnej prędkości ciągłego zapisu na kartę. Przy klasie u1 prędkość ciągłego zapisu będzie wynosić 10MB/s a w klasie u3 już 30 MB/s. Warto więc zwrócić na to uwagę przy zakupie. Producenci natomiast chętnie się chwalą oznaczeniem – maksymalnej prędkości odczytu. Jest to dosyć skomplikowany przelicznik, który wywodzi się jeszcze z płyt CD czyli mnożnik x 150KB/s. z tego wynika, że dla oznaczenia 600x wartość odczytu wyniesie 90MB/s. Zamiennie, w zależności od producenta, wartość ta może być podana wprost na karcie.
Innym parametrem określającym prędkość odczytu w przypadku niektórych modeli kart jest uHS. Klasa I gwarantuje odczyta z prędkością 104MB/s a klasa II – 312MB/s.

A1 to Najnowsze oznaczenie kart SD . Jest To relatywnie oznaczenie które nie określa szybkości sekwencyjnego zapisu danych, ale mówi o liczbie obsługiwanych operacji wejścia/wyjścia. Ma to niebanalne znaczenie w przypadku kart pamięci montowanych w smartfonach, gdzie najczęściej są instalowane i przenoszone aplikacje. Najlepsze i bardzo drogie karty obsługują w czasie zapisu w ciągu sekundy od kilku do kilkudziesięciu operacji wejścia/wyjścia, natomiast karty klasy A1 muszą obsłużyć ich przynajmniej 500. Trzeba zaznaczyć, że to właśnie duża liczba obsługiwanych operacji wejścia/wyjścia i krótkie czasy dostępu są gwarantem płynnego działania systemu smartfonowego i sprawnego ładowania aplikacji, a nie wysoka szybkość transferu plików.
Jak widać wybór karty pamięci SD nie jest taki oczywisty. Przede wszystkim poszukując najlepszego dla nas rozwiązania warto kierować się zastosowaniem w konkretnym sprzęcie. Czy to będzie telefon, laptop, nawigacja kamera czy np. aparat fotograficzny.
Jeżeli chodzi o sprzęt fotograficzny, to najczęściej wymaga on nieco innych kart ze względu na coraz wyższą jakość zapisywanych zdjęć.

odzyskiwanie danych z karty CF
odzyskiwanie danych z karty CF

W tej kategorii najpopularniejsze na rynku to karty CompactFlash (CF). Niestety tu oznaczenia są nieco inne niż w kartach SD i aby dobrze dopasować kartę do aparatu lub kamery musimy znać kilka parametrów. (np. niektóre aparaty mogą nie obsługiwać pewnych rodzajów kart a inne wymagać minimalnej pojemności i prędkości)
Parametrem, który od razu rzuca się w oczy jest oczywiście pojemność karty, którą na pewno Producent przedstawia jako pierwszą i najważniejszą. Jednak pozostałe, pisane drobniejszym drukiem informacje mają również niebagatelne znaczenie dla fotografików.

Tu należy zwrócić uwagę na UDMA. Parametr ten w kartach CompactFlash określa maksymalną prędkość zapisu. Najczęściej zawiera się on w granicach 0-7. Gdzie w kartach oznaczonych UDMA 0 prędkość wyniesie 16,7 MB/s a w kartach UDMA 7 dziesięć razy szybciej. To spora różnica dla bardziej profesjonalnych zastosowań.
Na VPG czyli minimalna prędkość ciągłego zapisu na pewno zainteresuje tych, którzy kręcą filmy. Wyrażony jest w MB/s i dla wysokiej jakości materiału ma ogromne znaczenie.
Analogicznie do kart jak do SD podaje się również prędkość odczytu jako przelicznik odnoszący się do płyt CD, czyli wielokrotności 150 KB/s. Tak więc karty oznaczone 1000x odczytują z prędkością 150 MB/s.
Karty CF należy dokładnie dopasowywać do sprzętu jaki posiadamy i do materiałów jakie najczęściej będziemy rejestrować. Przy profesjonalnym sprzęcie, na którym rejestrujemy duże filmy w jakości 4K nie warto oszczędzać na dobrej jakości kartach renomowanych producentów. To zapewni ciągłość pracy i bezawaryjność.
W przypadku korzystania z bardziej kompaktowych aparatów do robienia okazyjnych zdjęć na wakacjach wystarczy karta ze „średniej półki”.

Pamięć flash, bo właśnie w taką pamięć wyposażone są karty pamięci, to rodzaj pamięci EEPROM, wielokrotnego zapisu. Pozwala ona na zapisywanie i usuwanie danych z wielu komórek naraz. Najprościej rzecz ujmując – w pamięci flash funkcjonują dwa tranzystory zwane bramką sterującą oraz bramką pływającą. Floating gate może utrzymywać elektrony nawet po odłączeniu zasilania. Elektrony, które zostały zatrzymane w floating gate oddziałują na pole elektryczne control gate. Mierząc napięcie progowe bramki można odróżnić naładowaną komórkę pamięci od nienaładowanej. Dane można usuwać poprzez podanie napięcia kasującego, które usuwa elektrony z bramki pływającej.

Niestety karty pamięci mają też wady.

Podstawową z nich jest zużywanie się. Ilość cykli zapisu na komórkę pamięci jest ograniczona. Po skończeniu liczby cykli, komórki pamięci uszkadzają się. Producenci, w celu zniwelowania tego problemu stosują oprogramowanie, które równoważy zużycie poszczególnych komórek. Dzięki temu zapis jest realizowany w różnych niezależnych komórkach, tak aby każda komórka miała porównywalne i równomierne zużycie.
Karty nie są w żadnym razie bezawaryjne, dlatego należy je kupować z raczej pewnych źródeł i unikać tzw. okazji. Na rynku można znaleźć wiele nośników, które są podróbkami nie spełniającymi żadnych parametrów producenta. Poza tym zapisywanie na nich materiału obarczone jest dużym ryzykiem jego utraty bądź zniekształcenia. Nie warto na nich oszczędzać żeby tandem karta-urządzenie jak najlepiej były do siebie dopasowane. Wtedy mamy gwarancję, że nie przepłacimy a nasze urządzenie będzie pracować wydajnie i szybko.
Oczywiście, żeby wydłużyć życie karty i nie narażać jej na uszkodzenia warto stosować się do kilku zasad.
Najczęstsze błędy popełniane przez użytkowników kart pamięci
– wyjmowanie karty z czytnika bez jej odinstalowania (odmontowania) w systemie operacyjnym
Urządzenie, z który współpracuje karta często zapisuje/odczytuje dane w tle. Jeżeli w tym momencie wyciągniemy kartę, łatwo uszkodzić bądź zatrzeć tablicę danych. Niektórzy Producenci telefonów i tabletów zalecają wyłączenie urządzenia zanim wyjmiemy z niego kartę.
– używanie czytników wątpliwej jakości.
Na czytnikach kart nie warto oszczędzać. Jeżeli wydajemy na kartę kilkadziesiąt lub kilkaset złotych warto zainwestować też w porządny czytnik. Mamy wtedy większą pewność, że czytnik karty nie uszkodzi. Dane są przecież najważniejsze.
– używanie pełnej pojemności karty
bardziej zaawansowani użytkownicy profesjonalnych sprzętów i kart radzą by nie zapisywać karty do końca. Ma to zapewne związek ze zużywaniem komórek pamięci. Kontroler nie ma wtedy możliwości zamiany komórek bardziej wykorzystanych.
– odłączanie od źródła zasilania podczas trwania procesów na karcie pamięci. Często wykonujemy operacje na karcie przy nienaładowanej baterii i bez zasilania zewnętrznego. Zanik zasilania podczas operowania na karcie może uszkodzić system plików.
– skasowanie Danych na karcie wcale nie oznacza możliwości ich ponownego odtworzenia. Warto o tym pamiętać odsprzedając kartę. Natomiast jeżeli niechcący skasujemy dane nie musimy załamywać rąk. Istnieją firmy, które w rozsądnych kosztach są w stanie je odtworzyć. Trzeba pamiętać tylko o tym, żeby wyjąć kartę z urządzenia i nie przeprowadzać na niej żadnych operacji. Każda niewłaściwa próba odtworzenia Danych utrudnia ich odzyskanie przez profesjonalne laboratorium.

Często użytkownicy pytają „ile wytrzyma moja karta?”. Wszystko zależy od jakości karty, zastosowanych kości pamięci, częstotliwości użytkowania (ilość cykli zapisu) czy przestrzeganie zasad obsługi. Gwarancja oferowana przez producentów na karty pamięci waha się od roku do dożywocia. Najlepiej wykonane i najtrwalsze choć nie najszybsze, bo wykonane z komórek Pamięci MLC są karty dedykowane do wideo rejestracji.
Podsumowując – nie istnieje jedna, uniwersalna karta pamięci doskonała do wszystkich urządzeń. Najszybsze karty zgodne z interfejsem UHS-II – będą doskonałe w kompatybilnym z nią nowoczesnym aparacie lub w kamerze nagrywającej filmy o bardzo wysokiej jakości. Jednak w smartfonie sprawdzi się marnie. Jeżeli komuś zależy na wytrzymałości i gwarantowanej długo wieczności powinien się zainteresować kartami opartymi na kościach TLC do wideo rejestratorów. Natomiast Karty klasy A1 to imponujący postęp w rozwoju technologii kart pamięci i to właśnie karty dla użytkowników, którzy potrzebują uniwersalnej pamięci do smartfona, tabletu, konsoli lub komputera – czyli wszędzie tam, gdzie na karcie pamięci będą przechowywane aplikacje i duże ilości małych plików. Na razie na rynku jest bardzo mało kart klasy A1, ale nie ma w tym nic dziwnego. Klasie A1 mogą sprostać tylko karty z nowoczesnymi kontrolerami i kośćmi pamięci wyższej jakości.

Objawy jakie towarzyszą awarii karty pamięci

Wiele osób bagatelizuje pierwsze objawy uszkodzenia karty pamięci a należą do nich spowolniony zapis lub odczyt, sporadyczne informacje że nie można na karcie zapisać pliku, monity z komputera, że karta pamięci jest uszkodzona i należy ją naprawić lub sformatować. Po pewnym czasie gdy karta się uszkodzi, komputer w ogóle jej nie widzi, aparat daje komunikat że karta jest uszkodzona, albo zgłasza się z zerową pojemnością.

Wielokrotnie zdarzało nam się odzyskiwać zdjęcia ze ślubów, chrzcin, komunii czy wakacji życia. Wszystko przez brak kopi zapasowych.

Zapraszamy na bezpłatną wycenę

Odzyskiwanie danych z kamer wideorejestratorów i rejestratorów telewizji przemysłowej
Odzyskiwanie danych z kamer wideorejestratorów i rejestratorów telewizji przemysłowej

Odzyskiwanie danych - filmów z cyfrowych rejestratorów wideo (monitoringu DVR CCTV) zarówno kamer telewizji przemysłowej jak i samochodowych wideorejestratorów dla...

Naprawa komputerów
Naprawa komputerów

All Data Recovery to nie tylko odzyskiwanie danych. Jesteśmy częścią Megaserwis S.C. świadczącego również usługi naprawy komputerów i serwisu laptopów.

Serwer NAS QNAP, SYNOLOGY, BUFFALO, Seagate, WD odzyskiwanie danych
Serwer NAS QNAP, SYNOLOGY, BUFFALO, Seagate, WD odzyskiwanie danych

Nasza oferta na odzyskiwanie danych z serwerów NAS skierowana jest do wszystkich użytkowników, zarówno prywatnych użytkowników jak i firm używających...

 Odzyskiwanie danych z telefonu i smartfonu
Odzyskiwanie danych z telefonu i smartfonu

Rozwój technologii sprawia, że telefony staja się coraz bardziej zaawansowane. Coraz częściej przechowujemy duże ilości danych w pamięci telefonów, smartfonów...

 Odzyskiwanie danych z wirtualnej maszyny
Odzyskiwanie danych z wirtualnej maszyny

Nasze laboratorium oferuje odzyskiwanie danych z serwerów i komputerów wykorzystujących wirtualne maszyny. Zapraszamy na bezpłatną wycenę.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID
Odzyskiwanie danych z macierzy RAID

Jeśli doszło do awarii macierzy RAID warto podjąć odpowiednie działania. W ALL DATA RECOVERY z Warszawy znajdą Państwo Pełną ofertę...

Odzyskiwanie danych z pendrive
Odzyskiwanie danych z pendrive

Oferta All Data Recovery w zakresie odzyskiwania danych a pendrive jest kompleksowa. W nasze ręce trafiały już pendrive chyba wszystkich...

Odzyskiwanie zdjęć i danych z kart pamięci SD, microSD, CF….
Odzyskiwanie zdjęć i danych z kart pamięci SD, microSD, CF….

Oferta All Data Recovery odnośnie odzyskiwania danych z kart pamięci zawiera pełną gamę usług. Oferujemy najbardziej zaawansowane usługi odzyskiwania danych...

Odzyskiwanie danych z laptopów i komputerów
Odzyskiwanie danych z laptopów i komputerów

Do naszego laboratorium odzyskiwania danych trafia dużo komputerów przenośnych z uszkodzonymi dyskami. Każdy klient może liczyć na bezpłatną wycenę odzyskiwania...

Odzyskiwanie danych z dysku HDD
Odzyskiwanie danych z dysku HDD

Do naszego laboratorium Odzyskiwania danych, każdego dnia trafiają uszkodzone dyski twarde, ich naprawa oraz odzyskiwanie cennych plików klientów jest dla...

Odzyskiwanie danych z dysku SSD
Odzyskiwanie danych z dysku SSD

Odzyskiwanie danych z nośników SSD zdecydowanie różni się od odzyskiwania danych z magnetycznych dysków HDD, przede wszystkim tym, że fizyczne...

Odzyskiwanie danych z dysku przenośnego
Odzyskiwanie danych z dysku przenośnego

Odzyskiwanie danych z dysków przenośnych stanowi często wielkie wyzwanie. Dyski USB - przenośne często są uszkodzone mechanicznie ze względu na...

Lokalizacja

Szukaj na stronie

NA STRONIE

Odwiedza nas 1173 gości oraz 0 użytkowników.