ODZYSKIWANIE DANYCH

Profesjonalne usługi odzyskiwania dla macierzy RAID, serwerów NAS, dysków HDD i SSD

Wycena za darmo

Wycenimy odzyskiwanie danych za darmo bez zobowiązań

Ekspres za darmo

Posiadamy własne laboratorium. Wszystkie zlecenia rozpoczynamy od razu.

Płacisz za efekt

U nas zapłacisz tylko jeśli Twoje dane zostaną odzyskane

Profesjonalne odzyskiwanie danych z dysków, SSD, macierzy RAID, USB, Pendrive, Kart pamięci. TELFON: 609 34 34 37

Share
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
uszokodzone talerze dysku

Odzyskiwanie danych z dysków uszkodzonych mechanicznie niesie za sobą szereg wyzwań. Jednym z przypadków jakie trafiają do naszego laboratorium są dyski z uszkodzeniami na powierzchni talerzy.

Talerze dysku to miejsce gdzie tak naprawdę zapisane są dane klientów. Jeśli dojdzie do ich uszkodzenia dysk przestaje działać a dostęp do danych jest zablokowany. Z naszych analiz wynika, że najczęściej do uszkodzeń talerzy dysku twardego dochodzi w dwóch sytuacjach:

  1. Najczęściej uszkodzenia tego typu powstają, w skutek ingerencji osób nie mających doświadczenia w odzyskiwaniu danych, podczas rozbierania dysków. Brak znajomości budowy dysku powoduje, że nagminnie dochodzi w takich sytuacjach do zarysowań co znacznie utrudnia proces odzyskiwania danych
  2. Inną przyczyną są przeważnie uderzenia lub upadki dysku twardego. Na temat odzyskiwania danych z dysku po upadku pisaliśmy w tym artykule. W wyniku wstrząsów głowice uderzają o wirujący, ze znaczną prędkością talerz co powoduje mikro uszkodzenia a czasem zerwanie głowicy i poważne szkody.

uszkodzony talerz dysku twardego

Odzyskanie danych z dysku z uszkodzonymi talerzami niestety nie zawsze jest możliwe. Jeśli zarysowania są bardzo duże, każda wymiana głowic i tak spowoduje ich uszkodzenie. Również jeśli uszkodzi się strefa serwisowa, na której są zapisane wszystkie informacje potrzebne do uruchomienia i prawidłowej pracy dysku, danych nie uda się w większości przypadków odzyskać.

dysk z uszkodzonym talerzem

W sytuacji gdy dojdzie do niewielkich uszkodzeń powierzchni poza strefą serwisową, nasze laboratorium wielokrotnie odzyskiwało dane. Wymaga to oczywiście zwiększonych nakładów pracy oraz większej ilości wymienionych głowic, ale często udaje się odzyskać od 50 do 90% danych klientów.

W nasze ręce trafiały bardzo różne przypadki i z doświadczenia możemy napisać, że największą skuteczność mamy w przypadku dysków Western-Digital, Hitachi oraz Toshiba i Samsung, a najmniejszą jeśli chodzi o dyski Seagate.

Dyski Seagate szczególnie z serii Baracuda lub Roswood mają tendencję do bardzo dużych uszkodzeń lub wręcz zeszlifowania talerzy w przypadku zerwania głowicy dysku.

Jeśli mają państwo problem z dyskiem zalecamy wizytę w naszym laboratorium, gdzie za darmo sprawdzimy co się dzieje i wycenimy koszty odzyskania danych. Nasze główne laboratorium mieści się w Warszawie na ul. Opaczewskiej 43 lokal 8, a punkt partnerski w Warszawie na Mokotowie przy ul. Modzelewskiego 63 lokal 5.

Zapraszamy na bezpłatną wycenę

Lokalizacja

Warszawa Ochota

tel: 609 343 437

Warszawa Mokotów

tel: 609 343 436

Szukaj na stronie

NA STRONIE

Odwiedza nas 1195 gości oraz 0 użytkowników.