ODZYSKIWANIE DANYCH

Profesjonalne usługi odzyskiwania dla macierzy RAID, serwerów NAS, dysków HDD i SSD

Wycena za darmo

Wycenimy odzyskiwanie danych za darmo bez zobowiązań

Ekspres za darmo

Posiadamy własne laboratorium. Wszystkie zlecenia rozpoczynamy od razu.

Płacisz za efekt

U nas zapłacisz tylko jeśli Twoje dane zostaną odzyskane

Profesjonalne odzyskiwanie danych z dysków, SSD, macierzy RAID, USB, Pendrive, Kart pamięci. TELFON: 609 34 34 37

Share
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
naprawa laptpopa Acer po upadku

Komputery przenośne mają wiele zalet. Są lekkie, uniwersalne, potrafią pracować długo na baterii. Jednak przenośność komputera może być tez jego wadą.

Często mamy do czynienia z komputerami po upadkach. Niestety wypadki z udziałem komputera zdarzają się równie często jak samochodowe. Zauważyliśmy taką prawidłowość, że im mniejszy i lżejszy laptop, tym gorzej znosi skutki zderzenia z podłogą.

Niedawno mieliśmy przykład takiej klientki, której laptop wypadł z torby na ulicę. Oczywiście straty były dość poważne. I nie chodzi tu tylko o zbity ekran, czy powgniataną, połamaną, porysowaną obudowę, głownie chodziło o brak dostępu do danych.

Komputer miał niestety tradycyjny dysk talerzowy HDD, który ze względu na upadek został zablokowany. Dysk taki , to bardzo precyzyjny mechanizm. Wewnątrz niego wirują talerze a nad nimi poruszają się głowice, które odpowiadają za zapis i odczyt danych. Podczas gdy laptop jest wyłączony głowice spoczywają w strefie parkowania. Tam są zabezpieczone przed niekontrolowanym przemieszczaniem się. Niestety w przypadku mocnego uderzenia, głowice potrafią wypaść ze strefy parkowania i przykleić się do wypolerowanej powierzchni talerza tak mocno, że dysk nie jest w stanie już się rozkręcić. W takiej sytuacji niestety nie ma już dostępu do danych. Taki dysk musi być rozebrany w czystym pomieszczeniu, odblokowany przy użyciu specjalnych narzędzi oraz przejść procedurę zaawansowanego odzysku danych. I o ile nie zostały zarysowane talerze, dane w większości przypadków udaje się odzyskać.

Gdy dysk twardy jest uszkodzony ważne jest, aby trafił on do profesjonalnego serwisu. Z naszych statystyk wynika, że już ponad 50% zleceń ma próby samodzielnego odzyskiwania danych. Kończy się to niestety często wzrostem kosztów, częściowym odzyskiem lub utratą danych na zawsze.

Już na pierwszy rzut oka i odgłosy dochodzące z dysku nasi technicy byli w stanie z dużym prawdopodobieństwem ocenić awarię. Dysk się po prostu nie rozkręcał.

Komputer oczywiście udało się w miarę szybko naprawić i przywrócić do pełnej sprawności, jednak z danymi było już trochę kłopotów. Wynikały one głównie z tego, że dysk był podłączany przez znajomego informatyka klientki i trzymany tak przez dłuższy czas w nadziei, że zacznie działać. Niestety nie zaczął a jedyne czego informatyk dokonał to wywinięcie głowic. Na całe szczęście nie zdążyła się ona zerwać a talerze nie miały szans rozkręcić się na pełne obroty, bo nie było by już co zbierać. Ostatecznie wszystko się udało i informacje z dysku zostały odzyskane. Klientka zadowolona, bo przy tej naprawie jej uszkodzony dysk został wymieniony na dysk elektroniczny SSD. Laptop znacznie się ożywił i przyspieszył. Klientka była bardzo zadowolona z nowego Windowsa 10 no , a najbardziej z tego, że miała znowu swoje dane.

Przygoda z wypadkiem Acer Aspire skończyła się pozytywnie i można powiedzieć że klientka miała ogromne szczęście, że nie zostały porysowane talerze. Do odzysku wystarczyła wymiana głowic w dysku talerzowym HDD.

Analogicznie do wypadków samochodowych – nie zawsze to tylko stłuczka, czasem ktoś traci zdrowie, albo życie. Dlatego zapinamy pasy. Z danymi jest podobnie. Zawsze należy się zabezpieczać i tworzyć bezpieczny backup najważniejszych danych na jakimkolwiek innym nośniku. Wypadki się zdarzają i będą zdarzać, dlatego warto wykonać raz na jakiś czas kopię bezpieczeństwa.

W każdym przypadku kiedy komputer spadnie albo dozna jakiegoś uszkodzenia fizycznego, warto skontrolować dysk twardy, czy nie uległ przy tej okazji uszkodzeniu w profesjonalnej firmie. Jeżeli zauważyłeś, że komputer po wypadku wyraźnie zwolnił, nie uruchamia się system, albo wydaje niepokojące dźwięki, najlepiej od razu go wyłączyć. I zwrócić się do serwisu.

Automatyczna naprawa Windows 10 - przyczyny i problemy
Automatyczna naprawa Windows 10 - przyczyny i problemy

Windows 10 w zamyśle producenta miał być systemem intuicyjnym i bezawaryjnym. Miał być łatwy w użytkowaniu, a wszelkie problemy miały...

Naprawa laptopa acer Aspire po upadku
Naprawa laptopa acer Aspire po upadku

Komputery przenośne mają wiele zalet. Są lekkie, uniwersalne, potrafią pracować długo na baterii. Jednak przenośność komputera może być tez jego...

Zakończenie wsparcia Windows 7. Aktualizacja Windows 7 do Windows 10
Zakończenie wsparcia Windows 7. Aktualizacja Windows 7 do Windows 10

Każdy użytkownik komputera z Windows7 otrzymał niedawno na ekranie swojego komputera komunikat z Firmy Microsoft o zakończeniu wsparcia dla Windows...

Laptop, dysk po upadku – odzyskanie danych
Laptop, dysk po upadku – odzyskanie danych

Upadek dysku lub laptopa często kończy się utratą danych. Wiele osób, a właściwie nikt nie zdaje sobie sprawy z tego,...

Laptop po zalaniu – odzyskiwanie danych
Laptop po zalaniu – odzyskiwanie danych

Zalanie laptopa to przeważnie jego awaria i utrata danych zapisanych na dysku. Praca z laptopem i picie nie idą w...

Zapraszamy na bezpłatną wycenę

Lokalizacja

Warszawa Ochota

tel: 609 343 437

Warszawa Mokotów

tel: 609 343 436

Szukaj na stronie

NA STRONIE

Odwiedza nas 1142 gości oraz 0 użytkowników.