ODZYSKIWANIE DANYCH

Profesjonalne usługi odzyskiwania dla macierzy RAID, serwerów NAS, dysków HDD i SSD

Wycena za darmo

Wycenimy odzyskiwanie danych za darmo bez zobowiązań

Ekspres za darmo

Posiadamy własne laboratorium. Wszystkie zlecenia rozpoczynamy od razu.

Płacisz za efekt

U nas zapłacisz tylko jeśli Twoje dane zostaną odzyskane

Profesjonalne odzyskiwanie danych z dysków, SSD, macierzy RAID, USB, Pendrive, Kart pamięci. TELFON: 609 34 34 37

Share
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
odzyskiwanie dnaych z ssd AMD

W 2015 r. AMD wprowadziło do swojej oferty nowe nośniki SSD Radeon R3. Są to niedrogie konstrukcje wykorzystujące kości TLC. Przygotowano cztery wersje pojemnościowe, które oczywiście różnią się też nieznacznie wydajnością.

Cechą charakterystyczną nowych dysków ma być przede wszystkim atrakcyjna cena.

AMD wprowadziło pierwsze nośniki SSD pod własnym logiem w 2014 roku. Na początku była to rodzina R7, które były wyposażone w pamięci MLC NAND . Od jakiegoś czasu, można kupić też tańsze wersje tej rodziny – modele AMD Radeon R3. W AMD Radeon R3, zamontowano tańsze chipy TLC Toshiba. Całość  rozwiązania oparta jest na kontrolerze Silicon Motion SM2256KX. Dyski te zabudowano na formacie 2,5” i są wyposażone w  interfejs SATAIII 6 Gb/s.

W sprzedaży są najpopularniejsze wersje pojemnościowe: 120 GB, 240 GB, 480 GB i 960 GB.

Ogólnie nie są to dyski zbyt popularne wśród Polskich użytkowników, jednak wykonane poprawnie i jak na produkt budżetowy, zapewniają przyzwoite parametry pracy. Dyski AMD  trapią raczej typowe usterki związane z kontrolerem, firmware czy pamięciami flash. Usterki te mogą objawiać się w różnoraki sposób:

  • dysk nie jest widoczny w systemie
  • dysk nie jest widoczny w system bios
  • widać foldery, lecz nie można dostać się do danych
  • dysk samoczynnie znika z systemu.
  • dysk pokazuje niewłaściwą pojemność.
  • dysk pracuje cały czas w trybie zajętości

Obecnie nasze laboratorium jest już w stanie odzyskiwać dane z dysków opartych na tych kontrolerach. Również w przypadku awarii firmware.  Problemem może być jedynie uszkodzenie samego kontrolera, bądź fizyczne uszkodzenia pamięci NAND. Jednak i tu nie jesteśmy bez szans. Odzyskiwany Dysk powinien posiadać chociaż podstawową komunikację z kontrolerem. Może zgłaszać się z niewłaściwą pojemnością, zawieszać komputer, samoczynnie się domontowywać,  mieć stan zajęty itp.. Często jesteśmy w stanie odzyskać dane z dysku po degradacji firmware , czy komórek pamięci.  Wymaga to jednak sporego zaangażowania czasowego, odpowiedniego sprzętu i przygotowania do danego modelu dysku.

Odzyskiwanie danych z dysków SSD stawia przed inżynierami wysokie wymagania ze względu na skomplikowanie algorytmów kontrolera. Trzeba wyraźnie zaznaczyć, że SSDeki wcale nie są mniej awaryjne niż dyski talerzowe. I nie ma co liczyć na to, że ze względu na odporność na usterki mechaniczne, takie dyski elektroniczne są wieczne. Nic bardziej mylnego. Z naszego doświadczenia możemy ocenić awaryjność dysków elektronicznych porównywalnie z talerzowymi, co przy znacznym skomplikowaniu odzyskiwania skłania do systematycznego wykonywania kopii zapasowych. Odzysk z dysku SSD może być znacznie trudniejszy, niż w przypadku dysku tradycyjnego, a tym samym kosztowniejszy.

Jeżeli zdarzy się awaria dysku SSD AMD Radeon , zapraszamy do naszego laboratorium na bezpłatną analizę i sprawdzenie. Nie pobieramy żadnych opłat jeżeli danych nie uda się odzyskać, bądź odzyskane dane nie zadowalają Klienta.

 

Zapraszamy na bezpłatną wycenę

Lokalizacja

Warszawa Ochota

tel: 609 343 437

Warszawa Mokotów

tel: 609 343 436

Szukaj na stronie

NA STRONIE

Odwiedza nas 605 gości oraz 0 użytkowników.

Błąd SATAFIRM S11 – problem z dyskami SSD GOODRAM, Kingston, Silicon Power, Lite-ON
Błąd SATAFIRM S11 – problem z dyskami SSD GOODRAM, Kingston, Silicon Power, Lite-ON

Czy możliwa jest naprawa dysku ssd z błędem SATAFIRM S11? Czy jest jakiś update firmware, który rozwiąże problem braku dostępu...

Jak sprawdzić czy dysk ssd jest uszkodzony? – objawy uszkodzonego dysku SSD.
Jak sprawdzić czy dysk ssd jest uszkodzony? – objawy uszkodzonego dysku SSD.

Tak naprawdę dużym problemem jest sprawdzenie czy dysk SSD jest sprawny jeśli działa. Niestety dyski SSD bardzo rzadko dają jakieś...

Odzyskiwanie danych z dysków SSD opartych o kontrolery Indilinx.
Odzyskiwanie danych z dysków SSD opartych o kontrolery Indilinx.

Dyski SSD z kontrolerami indilix goszczą już jakiś czas na naszym rynku. Nie są może tak popularne jak inne tanie...

Problem z Dyskami SSD AMD Radeon
Problem z Dyskami SSD AMD Radeon

W 2015 r. AMD wprowadziło do swojej oferty nowe nośniki SSD Radeon R3. Są to niedrogie konstrukcje wykorzystujące kości TLC....

SSD Goodram CX300 i IRDM SATAFIRM S11 - odzyskiwanie danych
SSD Goodram CX300 i IRDM SATAFIRM S11 - odzyskiwanie danych

Dyski SSD firmy Goodram oparte o kontroler PS3111 trafiają do naszego laboratorium na odzyskiwanie danych dość często. Są to dwa...