ODZYSKIWANIE DANYCH

Profesjonalne usługi odzyskiwania dla macierzy RAID, serwerów NAS, dysków HDD i SSD

Wycena za darmo

Wycenimy odzyskiwanie danych za darmo bez zobowiązań

Ekspres za darmo

Posiadamy własne laboratorium. Wszystkie zlecenia rozpoczynamy od razu.

Płacisz za efekt

U nas zapłacisz tylko jeśli Twoje dane zostaną odzyskane

Profesjonalne odzyskiwanie danych z dysków, SSD, macierzy RAID, USB, Pendrive, Kart pamięci. TELFON: 609 34 34 37

Share
odzyskiwanie danych z RAID 5

Raid 5 to jedna z bezpieczniejszych konfiguracji macierzy. Nie oznacza to jednak, że jest bezawaryjna a co za tym idzie czasem jest potrzebne odzyskiwanie danych.

Macierz RAID 5 to konfiguracja nadmiarowa. Do jej utworzenia potrzeba przynajmniej trzech dysków. Na każdym dysku znajdują się wówczas bloki danych oraz bloki kontrolne, które w przypadku uszkodzenia jednego dysku służą do odbudowy – naprawy macierzy RAID 5

Łatwość naprawy macierzy RAID 5 w przypadku awarii jednego dysku sprawia, że wiele osób nadzorujących prace macierzy bagatelizuje konieczność wykonywania aktualnych kopii zapasowych. Co za tym idzie w przypadku większej awarii jedyne co można zrobić to zlecić odzyskiwanie danych firmie, która ma narzędzia do naprawy dysków i będzie w stanie zrekonstruować macierz z częściowo uszkodzonymi obrazami dysków.

Do najczęściej spotykanych problemów z macierzami RAID 5 możemy zaliczyć:

Awarie kilku dysków w macierzy – dyski pracują przeważnie 24 godziny na dobę, co oznacza, że są w takim samym stopniu wyeksploatowane. Zdarza się, że wszystkie dyski są już na tyle uszkodzone, że odbudowa macierzy RAID 5 po wymianie tylko jednego jest nie możliwa

Wymiana nie tego dysku co potrzeba – Czasem, nawet najlepiej zorganizowanemu informatykowi zdarzy się wymiana nie tego dysku, który faktycznie jest uszkodzony. Błąd, nieuwaga sprawiają, że podjęta próba odbudowy macierzy w takiej sytuacji kończy się tylko większymi problemami.

Uszkodzenie kontrolera macierzy RAID – nie jest to komfortowa sytuacja, ale czasem się zdarza.

Awarie zasilania – potrafią uszkodzić nawet wszystkie dyski w macierzy.

Wiele awarii, lub dodatkowych problemów po awarii powstaje w wyniku presji czasu oraz osób na kierowniczych stanowiskach o czym można poczytać w artykule „procedury odzyskiwania danych w firmach w przypadku awarii” .

Aby zminimalizować ryzyko dodatkowych uszkodzeń i przyspieszyć proces odzyskiwania danych warto przestrzegać odpowiednich procedur.

Nasze laboratorium na przestrzeni ponad 20 lat pracy opracowało wiele rozwiązań pozwalających na minimalizację ryzyka oraz jak najszybsze wykonane usługi. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że większość firm zgłaszających się do nas potrzebuje danych jak najszybciej. Dla tego każde zlecenie rozpoczynamy zaraz po wycenie i akceptacji kosztów. Posiadamy pełne wyposażenie i wiele stanowisk, a jeśli zajdzie taka potrzeba to uruchomimy kolejne. U nas nie ma zbędnego oczekiwania na wycenę – wykonamy ją od ręki lub maksymalnie w jeden dzień dla trudniejszych przypadków.

Zapraszamy do nas i zawsze zalecamy wykonywanie aktualnych kopii zapasowych.

Lokalizacja

Warszawa Ochota

tel: 609 343 437

Warszawa Mokotów

tel: 609 343 436

Szukaj na stronie

NA STRONIE

Odwiedza nas 1432 gości oraz 0 użytkowników.