ODZYSKIWANIE DANYCH

Profesjonalne usługi odzyskiwania dla macierzy RAID, serwerów NAS, dysków HDD i SSD

Wycena za darmo

Wycenimy odzyskiwanie danych za darmo bez zobowiązań

Ekspres za darmo

Posiadamy własne laboratorium. Wszystkie zlecenia rozpoczynamy od razu.

Płacisz za efekt

U nas zapłacisz tylko jeśli Twoje dane zostaną odzyskane

Profesjonalne odzyskiwanie danych z dysków, SSD, macierzy RAID, USB, Pendrive, Kart pamięci. TELFON: 609 34 34 37

Share
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
odzyskiwanie danych z uszkodzonego dysku

Wielu użytkowników komputerów do końca nie rozumie na czym polega odzyskiwanie Danych z dysku. Stąd otrzymujemy wiele pytań drogą elektroniczną i widzimy szereg wątpliwości jakie mają nasi klienci zostawiając nam uszkodzony dysk do odzyskania danych.

Postanowiliśmy, więc nieco rozjaśnić temat i rozwiać kilka obiekcji naszych klientów, dlatego powstał ten artykuł. Od zawsze powtarzamy każdemu, kto jeszcze się nie zetknął z problemem utraty ważnych informacji –  zawsze jest lepiej zapobiegać niż leczyć, ale większość osób zapomina o robieniu kopii zapasowych i co jakiś czas znajduje się  w sytuacji gdzie zostaje pozbawiona swoich danych.

Oczywiście zawsze utrata Danych następuje w najmniej spodziewanym momencie, stąd dla każdego użytkownika komputera zawsze strata będzie bolesna. W jednym momencie walą się wszystkie terminy, wszystkie nasze prace i wizja robienia wszystkiego od początku staje się bardzo bliska. Niestety jednak nie wszystkie dane da się odtworzyć od początku. Pamiątki rodzinne, czy zdjęcia z wakacji zawsze już zostają spisane na straty. W takiej sytuacji z pomocą przychodzą profesjonalne Laboratoria odzyskiwania danych jak nasze.

Dyski trafiające do All Data Recovery posiadają przeróżne usterki – zarówno wynikające ze zużycia czy wad „wrodzonych” oraz takie, do których walnie przyczynili się sami użytkownicy  komputerów.

Jeżeli wziąć pod uwagę właśnie takie uszkodzenia z winy użytkownika : to najwięcej tego typu uszkodzeń zaliczają dyski w laptopach. Nietrudno wywnioskować, że to one właśnie są najczęściej narażone na uszkodzenia mechaniczne wynikające z przenośności tych komputerów. Przewożenie, obijanie, stukanie itd. to codzienność dla tych dysków. Nagminnie spotykamy się z przypadkami gdy użytkownicy laptopów zatrzaskują pokrywę przed zakończeniem pracy systemu (co powoduje porządne uderzenie w obudowę pracującego dysku) lub kończą pracę zamykając ją, co ma powodować przejście komputera w stan hibernacji. Oczywiście nikt na to przejście nie czeka – wkładają laptopa do torby i w drogę zanim ten zdąży się wyłączyć. W procesie hibernacji cała pojemność pamięci RAM musi zostać zapisana na dysku co wymaga chwili czasu i powoduje jego wzmożoną pracę w torbie. Wszystko się grzeje i trzęsie – takie właśnie traktowanie doprowadza do uszkodzenia głowic w dysku lub powierzchni magnetycznej.

Wady produkcyjne – Dyski HDD to urządzenia precyzyjne, w których wykorzystuje się mechatronikę. Tak jak wszystkim producentom jakiegokolwiek sprzętu, przytrafiają się buble. Często zdarzają się awarie elektroniki dysku oraz uszkodzenia firmware -u. Awarie te są spowodowane uszkodzeniami niektórych elementów elektronicznych na płycie sterującej i są zjawiskiem dość powszechnym. Czasem zdarza się również , że problemy wynikają z problemów z zasilaniem (błędne podłączenie, zwarcie kontrolera, czy przepięcie w sieci) – lecz są to zjawiska marginalne. Uszkodzenie firmware-u czyli wewnętrznego oprogramowania dysków dotyka najczęściej wybrane modele. Powszechnie znane problemy z niektórymi modelami  dysków Seagate z uszkodzeniami firmware. To najlepszy przykład źle zaprojektowanego oprogramowania dysku. Niestety Seagate nie jest odosobnionym przypadkiem. Również inni producenci Western-Digital (WD), Hitachi, HGST, Toshiba czy Samsung wstydzą się za kilka nieudanych modeli, w których psuje się z czasem firmware. Dyski takie wymagają koniecznie zastosowania specjalnych narzędzi do uruchomienia dysku.

Oczywiście czasem zdarzają się również nośniki, które mają za sobą oddziaływanie wody, ognia , wyładowań atmosferycznych. Odzyskiwanie w takich przypadkach jest bardzo trudne, ale możliwe. Granicą jest tutaj stosunek opłacalności odzysku do wartości Danych.

Podsumowując – Zawsze warto być przygotowanym na większość ewentualności i mieć przygotowaną kopię zapasową najważniejszych informacji. Elektroniczna lub co gorsza, Mechaniczna awaria dysku  zawsze wiąże się z kosztami, na które nigdy nie jesteśmy przygotowani. Nikt też nie zagwarantuje, że dane uda się odzyskać i będą one kompletne i czytelne. Zawsze jest kilkuprocentowa możliwość, że awaria jest na tyle rozległa, że Danych fizycznie nie da się odzyskać. W razie jakiegokolwiek uszkodzenia dysku zgłoś się do naszego laboratorium na bezpłatną wycenę i POMOC

Zapraszamy na bezpłatną wycenę

Lokalizacja

Warszawa Ochota

tel: 609 343 437

Warszawa Mokotów

tel: 609 343 436

Szukaj na stronie

NA STRONIE

Odwiedza nas 173 gości oraz 0 użytkowników.