ODZYSKIWANIE DANYCH

Profesjonalne usługi odzyskiwania dla macierzy RAID, serwerów NAS, dysków HDD i SSD

Wycena za darmo

Wycenimy odzyskiwanie danych za darmo bez zobowiązań

Ekspres za darmo

Posiadamy własne laboratorium. Wszystkie zlecenia rozpoczynamy od razu.

Płacisz za efekt

U nas zapłacisz tylko jeśli Twoje dane zostaną odzyskane

Profesjonalne odzyskiwanie danych z dysków, SSD, macierzy RAID, USB, Pendrive, Kart pamięci. TELFON: 609 34 34 37

Share
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
skanowanie dysku to gwóźdź do trumny

Często zgłaszają się do nas użytkownicy dysków. Zadają wiele pytań dotyczących obsługi, możliwej awarii, procesu odzyskiwania danych, czy który dysk jest dobry. Jedno z pytań pojawia się wyjątkowo często „ mam na dysku ważne dane. Skanuję dysk już którymś programem i nie mogę nic wykopiować.

Czy mogliby mi Państwo doradzić, czym to zeskanować, żeby móc odczytać dane?”.  Oczywiście odpowiadamy, że niczym.

Czy jak klientowi zaświeci się czerwona kontrolka od oleju w samochodzie lub zejdzie powietrze z kół, to nadal jedzie? Nie!!! Natychmiast się zatrzymuje i wzywa POMOC. Czemu nie jest tak w przypadku dysku i jego najważniejszych Danych? Na to pytanie cały czas próbujemy znaleźć odpowiedź. Może świadomość użytkowników komputerów jest jeszcze zbyt mała.

Czy w Internecie są tylko marne i głupie porady, a ludzie ślepo ufają wszystkiemu co znajdą w Googlach? Czy użytkownikom komputerów na tyle brakuje wyobraźni lub chwili refleksji, że takie skanowanie dysku na pewno mu nie pomaga, a może go tylko bardziej uszkodzić? Na niektórych forach spotkaliśmy się nawet z opublikowanymi plikami audio dokumentującymi dźwięki dochodzące z uszkodzonych dysków. Tego już nie komentujemy.

W laboratorium proces skanowania przebiega zupełnie inaczej niż prezentowany w Internecie. W profesjonalnym procesie odzyskiwania danych używa się narzędzi, które najpierw zabezpieczają dane.. Wykonuje się to przez kopię posektorową dysku, z pominięciem uszkodzonych sektorów, a nawet całych fragmentów Danych odczytywanych z uszkodzonych głowic. W zaawansowanych opcjach tak dopasowuje się czasy dostępu , aby jak najmniej obciążać zniszczony dysk. To tylko niewielki pakiet funkcji, które potrafią wydobyć z nośnika jeszcze jakieś informacje. Żaden darmowy program nie ma takich narzędzi i funkcjonalności i służy przede wszystkim do publikowania reklam albo śledzenia użytkowników.

Absolutnie nie sugerujemy, że samodzielne odzyskiwanie danych nie jest możliwe, ale w dużym stopniu trzeba mieć świadomość co się robi i jaki to może mieć wpływ na uszkodzony nośnik. Nigdy nie należy chodzić na skróty ani przeprowadzać doświadczeń na otwartym organizmie. Nikt przecież nie bawi się w lekarza ze skalpelem w ręku, bo  raczej przyniosłoby to więcej strat niż zysków.  Wszystkie porady i informatyków „złote rączki” należy traktować z dystansem. To, że komuś się kiedyś udało, nie znaczy, że problem i dysk jest taki sam. W innych artykułach opisujemy studium przypadków i indywidualną kalibrację każdego dysku. Jeżeli nawet raz się uda na innym dysku może doprowadzić do nieodwracalnych strat.

Co robić?

Odłącz dysk jak najszybciej od zasilania i więcej nie włączaj. Przyjdź do nas po bezpłatną POMOC, radę i wycenę. Wszystko to otrzymasz w profesjonalnym laboratorium od ręki lub w cięższych przypadkach w ciągu 24 godzin

Zapraszamy na bezpłatną wycenę

Lokalizacja

Warszawa Ochota

tel: 609 343 437

Warszawa Mokotów

tel: 609 343 436

Szukaj na stronie

NA STRONIE

Odwiedza nas 1446 gości oraz 0 użytkowników.