ODZYSKIWANIE DANYCH

Profesjonalne usługi odzyskiwania dla macierzy RAID, serwerów NAS, dysków HDD i SSD

Wycena za darmo

Wycenimy odzyskiwanie danych za darmo bez zobowiązań

Ekspres za darmo

Posiadamy własne laboratorium. Wszystkie zlecenia rozpoczynamy od razu.

Płacisz za efekt

U nas zapłacisz tylko jeśli Twoje dane zostaną odzyskane

Profesjonalne odzyskiwanie danych z dysków, SSD, macierzy RAID, USB, Pendrive, Kart pamięci. TELFON: 609 34 34 37

Share
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Odzyskiwanie dnaych z dysku przenośnego

Dyski USB to wygodny i szybki magazyn Danych, którego klienci chętnie używają ze względu na przenośność i uniwersalność interfejsu USB. Można go podłączyć ,w zasadzie, do każdego urządzenia wyposażonego w taki port.

Niestety ze względu na tą przenośność problemy zdarzają się częściej niż w przypadku innych dysków. Wiele osób traktuje te nośniki tak jak pendrive czy karty pamięci, nie oszczędzając im trudów podróży. Użytkownicy nie zdają sobie sprawy, że w tych kieszeniach przenośnych znajdują się zwykłe dyski. Niezależnie czy producentem jest Western Digital, Samsung, Lacie, Seagate, Toshiba, AData, Hitachi, Transcend czy inna firma konstrukcja jest podobna. Co za tym idzie dyski te mają wady dysków talerzowych (podatność na uderzenia czy zawilgocenia) – o czym pisaliśmy już w innych artykułach.

Na łamach tego artykułu opiszemy kilka sytuacji z jakimi przychodzą do nas użytkownicy dysków przenośnych oraz zapytania jakie od Państwa otrzymujemy. W każdej z poniższych sytuacji staramy się pomóc naszym klientom. Powiemy również jak zapobiegać najczęstszym awariom. Niemniej jednak jedyną pewną metodą jest backup -kopia zapasowa danych.

  • „W moim dysku zewnętrznym Western Digital 500GB coś stuka. Wydaje mi się , że może to mieć związek z tym , że nie zastosowałem bezpiecznego usuwania sprzętu w systemie. Podczas próby dostania się do Danych pojawia się monit o hasło, ale po wpisaniu nic się nie dzieje poza komunikatem, że „Dysk jest niesformatowany. Czy sformatować go teraz?”. Zawsze klikam „NIE”. Już dowiadywałem się w kilku firmach o możliwość odzyskiwania danych, ale przez telefon nie mogę uzyskać konkretnej informacji. Czy u Państwa jest możliwość odzyskania Danych w takim przypadku. Dane bezcenne”.
  • „Mój Dysk Transcend USB przestał działać. Zaniosłem go, więc do serwisu komputerowego, który miałem nieopodal miejsca gdzie mieszkam. Pan serwisant, który prowadzi ten zakład powiedział, że może się uda i wycenił mi to na 250 zł, ale nic nie gwarantuje. Zostawiłem dysk skuszony przystępnymi kosztami, ale po tygodniu okazało się, że sprzęt jest uszkodzony w stopniu nie do naprawy. Dowiedziałem się tam, że zdjęta została obudowa dysku talerzowego, a poza tym nie wiem co jeszcze było robione. Może to trudne pytanie, ale czy wy jesteście w stanie coś w tej sytuacji odzyskać? Mam tam osobiste pamiątki, które są dla mnie bezcenne.”
  • „Mój dysk USB Toshiba, kilka razy mi upadł , ale do tej pory nigdy nie było z nim żadnych problemów. Zauważyłem, że od kilku dni zaczął się dziwnie zachowywać. Od czasu do czasu nie widział go komputer, czasem trwało to długo, ale w końcu jednak zadziałał. Aktualnie zaczęły wychodzić  nowe, poważniejsze kłopoty – pojawiły się problemy z zapisem, choć dysk był widoczny. Odłączanie i podłączanie do komputera nic nie zmienia. Na tą chwilę w ogóle go nie widać w systemie, a komputer zaczyna się zawieszać. Jak dysku nie ma w porcie USB komputer działa normalnie. Dysk – słychać, że działa, dioda się zaświeca, choć czasami coś zazgrzyta. Może to problem obudowy? Na chwilę obecną dysk częściej nie działa niż działa. Słyszałem, że nie powinno się używać dysku w takim stanie, więc już go nie podłączałem. Czy u Państwa będzie możliwość odzyskania danych z tego dysku?”
  • Posiadam dysk zewnętrzny Seagate, który używam na co dzień w podróży jako magazynu Danych, bo mój dysk w laptopie ma tylko 128GB. Mam na nim dużo ważnych dokumentów uczelnianych. Ostatnio coś się stało i z dnia na dzień przestał działać. Teraz coś tyka, a wcześniej tak nie było. Niewykluczone, ze gdzieś uderzyłam torbą od laptopa. Do jakiego komputera nie podłączę tego dysku od razu się zawiesza. Czy bylibyście w stanie naprawić mi ten dysk? Informatyk w pracy zdjął obudowę i w środku jest dysk Samsung ST1000LM024”
  • „Podczas instalacji sytemu operacyjnego na innym dysku zniknęły moje dane z dysku Transcend podłączonego do komputera przez USB – wcześniej kopiowałem na niego dane ze starego Windowsa. Teraz ani na dysku USB, ani na dysku z nowym Windowsem systemowym nie ma moich danych. Na innych komputerach jest to samo. Na dysku miałem wiele materiałów związanych z pracą doktorską i mnóstwo filmów. Jak to u was wygląda?”

Jest to  tylko fragment codziennych problemów z jakimi trafiają do nas użytkownicy dysków USB. Mimo solidnej obudowy i zapewnień producentów o odporności na czynniki zewnętrzne, żaden dysk talerzowy nie jest pancerny. Jakkolwiek nie zachwalałby swoich urządzeń Producent. Niestety dyski zewnętrzne naprawdę mają trudne warunki pracy. Należy tu jednak wyraźnie podkreślić, że w całym procesie odzyskiwania danych z uszkodzonych dysków bardzo ważną rolę odgrywają odpowiednie procedury i to w jakiej kolejności wykonać odpowiednie kroki. Tak naprawdę żadne oprogramowanie do odzyskiwania danych czy skanowania dysku twardego nie będzie w stanie naprawić go i przywrócić do pełnej funkcjonalności. A pozorna łatwość zaczerpnięcia informacji na różnego rodzajach forach internetowych, oraz darmowe oprogramowanie , które stosują użytkownicy, wcale nie ułatwia nam zadania.

Profesjonalne urządzenia i układy sprzętowo programowe są warte kilkadziesiąt tysięcy złotych  i żaden darmowy program nie będzie miał funkcjonalności zaawansowanych i profesjonalnych systemów.

Jeśli w dysku USB przydarzyła się awaria, to najlepszym sposobem jest powierzyć go laboratorium , które ma w tym zakresie know-how, tym bardziej, że można wycenić taką usługę całkowicie za darmo.

Zapraszamy na bezpłatną wycenę

Lokalizacja

Warszawa Ochota

tel: 609 343 437

Warszawa Mokotów

tel: 609 343 436

Szukaj na stronie

NA STRONIE

Odwiedza nas 640 gości oraz 0 użytkowników.

Dysk zewnętrzny USB WD 3200BEVT pokazał mi komunikat ”BAD SECTORS”
Dysk zewnętrzny USB WD 3200BEVT pokazał mi komunikat ”BAD SECTORS”

Kolejny dysk przenośny Western Digital WD 3200BEVT trafił w nasze ręce w celu odzyskania danych. W tym przypadku klient miał...

Dwa dyski Samsung portable M2 niemal w jednym czasie na odzyskanie danych.
Dwa dyski Samsung portable M2 niemal w jednym czasie na odzyskanie danych.

Dysk zewnętrzny Samsung M2 Portable 2.5” 1TB USB 3.0 czarny (HX-M101TAB/G). Odzyskanie danych zostało zlecone w naszym laboratorium z prośbą...

Seagate STDR2000200 USB 3.0 po upadku. Jak odzyskać dane?
Seagate STDR2000200 USB 3.0 po upadku. Jak odzyskać dane?

Niedawno mieliśmy kilka zgłoszeń pod rząd, których podmiotem były dyski Seagate USB. Opisujemy te sytuacje ze względu na często powtarzające...

Dysk USB PQI i PartitionMagic. Przywrócenie danych
Dysk USB PQI i PartitionMagic. Przywrócenie danych

Któregoś dnia przyszedł do nas klient, który chciał w prosty sposób zmienić ustawienia na dysku zewnętrznym. Po czym się okazało,...

Dysk zewnętrzny USB Seagate Backup 1TB Plus dwa przypadki w krótkim czasie
Dysk zewnętrzny USB Seagate Backup 1TB Plus dwa przypadki w krótkim czasie

Przenośne dyski USB firmy Seagate nie mają łatwego życia. Wstrząsy , uderzenia, upadki - to wszystko sprawa że wielu klientów...