ODZYSKIWANIE DANYCH

Profesjonalne usługi odzyskiwania dla macierzy RAID, serwerów NAS, dysków HDD i SSD

Wycena za darmo

Wycenimy odzyskiwanie danych za darmo bez zobowiązań

Ekspres za darmo

Posiadamy własne laboratorium. Wszystkie zlecenia rozpoczynamy od razu.

Płacisz za efekt

U nas zapłacisz tylko jeśli Twoje dane zostaną odzyskane

Profesjonalne odzyskiwanie danych z dysków, SSD, macierzy RAID, USB, Pendrive, Kart pamięci. TELFON: 609 34 34 37

Share
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
odzyskiwanie danych z dysku przenośnego PQI

Któregoś dnia przyszedł do nas klient, który chciał w prosty sposób zmienić ustawienia na dysku zewnętrznym. Po czym się okazało, że utracił dostęp do danych i potrzebował pomocy w ich odzyskaniu.

„Mam problem z dyskiem PQI H566.  Mam na nim sporo istotnych dla mnie Danych – filmy, audiobooki, zdjęcia i inne rzeczy. Sprawa wyglądała prawdopodobnie tak. Chciałem mieć możliwość kopiowania dużych plików, więc  pomyślałem, by przerobić na nim system plików na  NTFS. Znalazłem na Internecie, ogólnie polecany program PartitionMagic. Podczas działania programu komputer się uruchomił ponownie zaczął coś robić ale się zawiesił. Czekałem, aż zacznie działać, ale to nie następowało i po długim czasie (4 godzinach) zresetowałem komputer.
Ponowne uruchomienie programu i PartitionMagic zaczęło robić coś dla mnie kompletnie niezrozumiałego. Zauważyłem, że została założona jakaś partycja PqRP.

Teraz po podłączeniu dysku do komputera nie widać żadnych Danych, lecz programy pokazują, że jednak są na nim dane. Co robić?

Szkoda mi tego stracić i jeśli by był jakiś sposób to fajnie by było te dane przywrócić.”

Jak widać z powyższego, klient uszkodził sobie partycje na dysku i przez to nie widział Danych. To jeden z wielu błędów logicznych na dyskach twardych, które mogą być spowodowane niewłaściwym działaniem niektórych programów. O błędach logicznych dysków pisaliśmy już w innych artykułach.

My zalecamy za każdym razem przed takimi operacjami na partycjach wykonanie kopi dysku 1:1. Wtedy ewentualne straty są bardziej akceptowalne. Nie zalecamy natomiast działań na dyskach bez odpowiedniej wiedzy. Niestety w tej sytuacji użytkownik wydaje się być laikiem, który nie do końca wiedział co robi. Coś gdzieś przeczytał, skądś coś ściągnął i próbował jeszcze coś, nie wiedząc jakie mogą być efekty. W przypadkach, gdzie nie mamy wiedzy i doświadczenia lepiej od razu skorzystać z profesjonalnego laboratorium. Dysk został u nas przywrócony do życia, a dane ocalone.

Innym przykładem bezrefleksyjnego działania na partycjach jest przypadek kolejnego użytkownika:

odzyskwianie danych z dysku hitachi

„Niedawno próbowałem na dysku 750 GB Hitachi HTS541075A9E680, dwie partycje połączyć w jedną programem PartitionMagic. Zauważyłem, że w trakcie działania programu zaczęły znikać dane. Natychmiast zatrzymałem program i zaobserwowałem, że zniknęło około 160GB danych. Przezornie wykonałem więc, kopię całego dysku na inny dysk i skanuje próbując z niej odzyskać pliki. Niestety znaczna część się nie odzyskała, nie mam do nich dostępu. Z przykrością stwierdzam, że nie jestem w stanie odzyskać prawidłowo sporej ilości zdjęć. Skanowałem partycję NTFS i znalazłem foldery i pliki z brakującymi zdjęciami, natomiast nie jestem w stanie ich otworzyć. Wygląda na to, że są to pliki uszkodzone. W panelu plików widoczne są jako pliki usunięte.

Proszę o wytyczne, co jeszcze mogę zrobić aby poprawnie odczytywać te pliki?"

Użytkownik w tym przypadku popełnił podstawowy błąd na samym początku, co w profesjonalnym serwisie nie powinno się przydarzyć. Mianowicie zrobił kopię dysku po fakcie. W laboratorium robimy kopię posektorową przed jakimikolwiek działaniami na dysku. Na szczęście klient nie podjął innych działań poza użyciem PartitionMagic i jednego programu skanującego. Pliki nie zostały nadpisane. To pozwoliło w dosyć prosty sposób wkopiować jego pliki.

Czasem warto poszukać wyspecjalizowanej firmy do wykonania zaawansowanych operacji na dysku. Koszty są minimalne, a bezpieczeństwo Danych zapewnione. W przypadku najważniejszych danych szkoda czasu i pieniędzy aby iść na skróty..

Zapraszamy na bezpłatną wycenę

Lokalizacja

Warszawa Ochota

tel: 609 343 437

Warszawa Mokotów

tel: 609 343 436

Szukaj na stronie

NA STRONIE

Odwiedza nas 591 gości oraz 0 użytkowników.

Dysk zewnętrzny USB WD 3200BEVT pokazał mi komunikat ”BAD SECTORS”
Dysk zewnętrzny USB WD 3200BEVT pokazał mi komunikat ”BAD SECTORS”

Kolejny dysk przenośny Western Digital WD 3200BEVT trafił w nasze ręce w celu odzyskania danych. W tym przypadku klient miał...

Dwa dyski Samsung portable M2 niemal w jednym czasie na odzyskanie danych.
Dwa dyski Samsung portable M2 niemal w jednym czasie na odzyskanie danych.

Dysk zewnętrzny Samsung M2 Portable 2.5” 1TB USB 3.0 czarny (HX-M101TAB/G). Odzyskanie danych zostało zlecone w naszym laboratorium z prośbą...

Seagate STDR2000200 USB 3.0 po upadku. Jak odzyskać dane?
Seagate STDR2000200 USB 3.0 po upadku. Jak odzyskać dane?

Niedawno mieliśmy kilka zgłoszeń pod rząd, których podmiotem były dyski Seagate USB. Opisujemy te sytuacje ze względu na często powtarzające...

Dysk USB PQI i PartitionMagic. Przywrócenie danych
Dysk USB PQI i PartitionMagic. Przywrócenie danych

Któregoś dnia przyszedł do nas klient, który chciał w prosty sposób zmienić ustawienia na dysku zewnętrznym. Po czym się okazało,...

Dysk zewnętrzny USB Seagate Backup 1TB Plus dwa przypadki w krótkim czasie
Dysk zewnętrzny USB Seagate Backup 1TB Plus dwa przypadki w krótkim czasie

Przenośne dyski USB firmy Seagate nie mają łatwego życia. Wstrząsy , uderzenia, upadki - to wszystko sprawa że wielu klientów...