ODZYSKIWANIE DANYCH

Profesjonalne usługi odzyskiwania dla macierzy RAID, serwerów NAS, dysków HDD i SSD

Wycena za darmo

Wycenimy odzyskiwanie danych za darmo bez zobowiązań

Ekspres za darmo

Posiadamy własne laboratorium. Wszystkie zlecenia rozpoczynamy od razu.

Płacisz za efekt

U nas zapłacisz tylko jeśli Twoje dane zostaną odzyskane

Profesjonalne odzyskiwanie danych z dysków, SSD, macierzy RAID, USB, Pendrive, Kart pamięci. TELFON: 609 34 34 37

Share
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
odzyskiwanie danych z SSD Crucial i Micron Marvell

Odzyskiwanie danych z SSD Crucial M500 , Micron M500, Crucial M4, Micron c400, Crucial c300, Micron c300 opartych o kontrolery Marvell 88ss9187, Marvell 88ss8174.

Serie napędów Marvell Van Gogh obejmują trzy generacje tych dysków SSD. Pierwsza generacja obejmuje serie Crucial C300 i Micron C300. Te modele SSD są oparte na bardzo podobnej konstrukcji. Identycznie sprawa się ma w  przypadku następnych dwóch generacji Van Gogha i M500 Van Gogha. Każdy z tych dysków oparty jest na podobnych generacjach kontrolerów Marvell: - ( С300 i M4 (C400)) są oparte na Marvell 88SS9174, M500 – natomiast na Marvell 88SS9187. Kontrolery te zapewniają szyfrowanie sprzętowe, a napędy czynnie wykorzystują tę funkcję w operacjach z danymi użytkownika. Oznacza to, że przed zapisaniem bloku danych użytkownika w chipie pamięci NAND, dysk szyfruje go za pomocą operacji algorytmu kontrolera.

Ta funkcja znacznie komplikuje odzyskiwanie danych przy użyciu funkcji „chip-off” czyli poprzez zaczytywanie danych bezpośrednio z chipów pamięci. Realizuje się to przez rozlutowanie każdej kości pamięci z pokładu i zaczytanie jej przy pomocy specjalnego czytnika.

Żeby możliwe było odzyskanie danych ze zrzutów pamięci chipów, trzeba poznać zarówno algorytm szyfrowania, jak i jego wyróżniki. Chociaż ta metoda odzyskiwania danych z dysków Marvell Van Gogh jest teoretycznie wykonalna, nie jest powszechnie stosowana w praktyce. Inna, równie przydatna metoda, polega na użyciu trybu fabrycznego napędu. Profesjonalne laboratoria dysponują narzędziami pozwalającymi na odszyfrowanie wtedy danych użytkownika, i całkowicie  przywrócić obraz dysku SSD. Co najważniejsze, ta metoda nie wymaga rozlutowywania układów pamięci NAND Flash. Co znacznie upraszcza proces odzyskiwania danych.

czytanie bezpośrednie - pobiera dane w rzeczywistej kolejności, tj. Wynikowa tablica bajtów będzie dokładnie taka sama, jak przechowywana w układach pamięci.

Czytanie z odwróceniem wszystkich konwersji  - deszyfruje dane, dostosowując format strony i pomijając pobrane bufory zakresów danych usługi.

Procedury uruchamiania dysków Marvell Van Gogh można podzielić na 3 główne etapy inicjalizacji:
Po pierwsze następuje ładowanie oprogramowania jądra z wewnętrznej pamięci ROM kontrolera. Wykonywana jest wtedy podstawowa inicjalizacja głównych systemów napędowych.
Po tej procedurze, ładowany jest bootloader oprogramowania układowego z zewnętrznej pamięci ROM (układ pamięci NOR Flash). - ta część oprogramowania układowego inicjuje wszystkie systemy dysku, które pozostały niezainicjowane podczas pierwszego etapu, a także  ma za zadanie załadowanie do pamięci głównej części oprogramowania układowego.

Potem następuje załadowanie głównej części oprogramowania układowego, które inicjuje moduły serwisowe.

Na każdym z etapów tych procedur,  może wystąpić jakikolwiek błąd uniemożliwiający kontynuowanie rozruchu dysku. Dysk w takich przypadkach przeważnie informuje o gotowości, ale ze z znacznie ograniczoną jego funkcjonalnością. Czyli obsługuje tylko ograniczony zestaw poleceń ATA odpowiadających na wszystkie inne polecenia z błędem. Napęd działa tylko pod kontrolą oprogramowania układowego jądra. Wówczas tryb ten nazywany jest trybem awaryjnym. W tym trybie dysk reaguje błędem na większość komend ATA, w tym komendę 0xEC, odczytując identyfikator urządzenia. Polecenie załadowania oprogramowania układowego pozostaje dostępne. Po jego wykonaniu ładuje oprogramowanie układowe do pamięci RAM i inicjuje jego wykonanie, jednak dysk pozostaje w trybie awaryjnym.

Pełna oferta usług odzyskiwania danych z SSD

 

Zapraszamy na bezpłatną wycenę

Lokalizacja

Warszawa Ochota

tel: 609 343 437

Warszawa Mokotów

tel: 609 343 436

Szukaj na stronie

NA STRONIE

Odwiedza nas 1436 gości oraz 0 użytkowników.

Błąd SATAFIRM S11 – problem z dyskami SSD GOODRAM, Kingston, Silicon Power, Lite-ON
Błąd SATAFIRM S11 – problem z dyskami SSD GOODRAM, Kingston, Silicon Power, Lite-ON

Czy możliwa jest naprawa dysku ssd z błędem SATAFIRM S11? Czy jest jakiś update firmware, który rozwiąże problem braku dostępu...

Jak sprawdzić czy dysk ssd jest uszkodzony? – objawy uszkodzonego dysku SSD.
Jak sprawdzić czy dysk ssd jest uszkodzony? – objawy uszkodzonego dysku SSD.

Tak naprawdę dużym problemem jest sprawdzenie czy dysk SSD jest sprawny jeśli działa. Niestety dyski SSD bardzo rzadko dają jakieś...

Odzyskiwanie danych z dysków SSD opartych o kontrolery Indilinx.
Odzyskiwanie danych z dysków SSD opartych o kontrolery Indilinx.

Dyski SSD z kontrolerami indilix goszczą już jakiś czas na naszym rynku. Nie są może tak popularne jak inne tanie...

Problem z Dyskami SSD AMD Radeon
Problem z Dyskami SSD AMD Radeon

W 2015 r. AMD wprowadziło do swojej oferty nowe nośniki SSD Radeon R3. Są to niedrogie konstrukcje wykorzystujące kości TLC....

SSD Goodram CX300 i IRDM SATAFIRM S11 - odzyskiwanie danych
SSD Goodram CX300 i IRDM SATAFIRM S11 - odzyskiwanie danych

Dyski SSD firmy Goodram oparte o kontroler PS3111 trafiają do naszego laboratorium na odzyskiwanie danych dość często. Są to dwa...