Cały proces odzyskiwania danych zaczyna się od dokładnego wywiadu z klientem. Okreslane sa najwazniejsze dane oraz okoliczności, w których doszło do awarii (utraty danych). Nastepnie dysk poddawany jest profesjonalnej diagnostyce. Sprawdzane sa takie lelmenty jak

elektronika dysku, mechanika, głowice, jeśli jest zgoda na otwarcie nosnika sprawdzna jest powierzchnia talezy, strefa serwisowa dysku. Zebranie tych wszystkich informacji umożliwia podanie kosztów odzyskiwania danych oraz oszacowanie jaki procent danych uda się odzyskać.

Kolejnym etapem, jak tylko klient zaakceptuje kosztorys, jest naprawa dysku.

Po naprawie w zależności od typu uszkodzenia (W naszym laboratorium prawie za każdym razem) robiona jest kopia posektorowa nośnika. Dzięki temu dalsze prace sa prowadzone bez rysyka utraty danych z oryginału.

Po wykonaniu kopi za pomocą specjalnego oprogramowania wydobywa się strukture katalogów oraz fizyczne dane. Wyniki pracy na tym etapie mogą być już przedstawione klientowi. W większości przypadków udaje się odzyskać ponad 90% danych, co jest dobrym wynikiem.

Jeśli klient zdecyduje, że zależy mu na naprawie uszkodzonych plików lub trzeba odzyskać dodatkowe dane, za dodatkową opłata są wykonywane prace prowadzące do osięgnięcia pożądanego rezultatu.