ODZYSKIWANIE DANYCH

Profesjonalne usługi odzyskiwania dla macierzy RAID, serwerów NAS, dysków HDD i SSD

Wycena za darmo

Wycenimy odzyskiwanie danych za darmo bez zobowiązań

Ekspres za darmo

Posiadamy własne laboratorium. Wszystkie zlecenia rozpoczynamy od razu.

Płacisz za efekt

U nas zapłacisz tylko jeśli Twoje dane zostaną odzyskane

Profesjonalne odzyskiwanie danych z dysków, SSD, macierzy RAID, USB, Pendrive, Kart pamięci. TELFON: 609 34 34 37

Share
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
odzyskiwanie filmów w formacie blackmagic RAW

Odzyskiwanie filmów z kamer wykorzystywanych do produkcji filmów i reklam niesie za sobą szereg wyzwań. Niedawno do naszego laboratorium odzyskiwania danych dotarło zlecenie na odzyskiwanie filmów zapisanych na nowych kamerach BlackMagic w najnowszym formacie BlackMagic RAW.   (.BRAW)

Jak podaje producent na swojej stronie https://www.blackmagicdesign.com/products/blackmagicraw:

Blackmagic RAW to nowy, rewolucyjny i bardzo nowoczesny kodek, który jest łatwiejszy w użyciu i znacznie lepszej jakości niż popularne formaty wideo, ale oferuje wszystkie zalety nagrywania w formacie RAW. Wyposażony w wiele nowych technologii, takich jak nowy zaawansowany algorytm de-mozaiki, Blackmagic RAW zapewnia wizualnie bezstratne obrazy, które są idealne do pracy w wysokiej rozdzielczości, dużej liczbie klatek na sekundę i dużym zakresie dynamicznym. Niesamowita jakość obrazu, rozbudowana obsługa metadanych i wysoce zoptymalizowane przetwarzanie przyspieszane przez GPU i CPU sprawiają, że Blackmagic RAW jest pierwszym na świecie kodekiem, który może być używany do akwizycji, postprodukcji i wykańczania. Blackmagic RAW to zupełnie nowy projekt, a ponadto jest to wieloplatformowy, dostępny bezpłatnie i zawiera pakiet SDK dla programistów, dzięki czemu każdy może dodać obsługę Blackmagic RAW do własnego oprogramowania


Pliki video były zapisane na karcie pamięci CFast 256 GB firmy Sandisk. Z niewiadomych przyczyn cały system plików, czyli informacje o ich nazwach oraz fizycznym położeniu uległy zatarciu. Karta zawierała nadal potrzebne dane, ale nie wiadomo było jak i gdzie są one rozmieszczone.

Aby odzyskać dane w takim przypadku nasi technicy przeanalizowali strukturę plików BlackMagic RAW i wykorzystując pewne powtarzalne informacje zawarte na początkach i końcach plików stworzyli rozwiązanie pozwalające na wyciągnięcie plików video.
Nie obyło się jednak bez konieczności ręcznej weryfikacji plików, ponieważ składają się one z wielu podczęści zawierających informacje o czasie i synchronizacji.
Po wielu godzinach pracy udało się znaleźć rozwiązanie i odzyskać pliki klientowi.  Po odzyskaniu danych możemy potwierdzić zapewnienia BlackMagic, że ich format zapisu RAW jest bardzo dobry, jeśli chodzi o kompresję oraz jakość.


Zapraszamy na bezpłatną wycenę

Lokalizacja

Warszawa Ochota

tel: 609 343 437

Warszawa Mokotów

tel: 609 343 436

Szukaj na stronie

NA STRONIE

Odwiedza nas 1172 gości oraz 0 użytkowników.