Jesli Twój komputer dziwnie się zachowuje: zawiesza, resetuje lub nie chce się uruchomić możesz mieć uszkodzony Twardy dysk. Jeśli do tego doszło sprawdź jakie są objawy i jak się zachować aby zminimalizować straty.

Najczęstsze objawy uszkodzonego dysku w laptopie czy komputerze to:

1. Dysk wydaje dziwne dźwieki (piszczy, ćwierka, stuka, klika, zgrzyta) . Przyczyną jest najprawdopodobniej uszkodzenie mechaniczne. W tym przypadku nalezy jak najszybciej wyłączyć komputer i odłączyć dysk od zasilania. Każda próba uruchomienia dysku może spowodować dodatkowe uszkodzenia mechaniczne.

2. Podpiety dysk powoduje zawieszenie komputera lub nawet brak możliwości włączenia go. Przyczyna jest najczęściej uszkodzona elektronika lub tzw strefa serwisowa dysku. Aby odzyskać dane w takim przypadku niezbędne jest doświadczenie i umiejętności z dziedziny elektroniki oraz specjalistyczne oprogramowanie do programowania strefy serwisowej dysku.

3. Dysk wydaje normalne odgłosy ale w biosie nie może się zidentyfikować lub podaje inne parametry. Dodatkowym objawem jest brak dostępu do danych. W takim przypadku najczęściej uszkodzona jest strefa serwisowa dysku.

4. Czasem zdazają się również inne objawy, które przede wszystkim powodują brak dostępu do danych i wymagają specjalistycznej wiedzy z zakresu elektroniki, mechaniki, programowania i informatyki.

Jeśli nie chcesz dołączyć do grona osób, które utraciły dane ? RÓB KOPIĘ BEZPIECZEŃSTWA

Co jeśli nie posiadam kopi bezpieczeństwa i doszło do awarii oraz utraty danych ?

W tej sytuacji polecamy skorzystanie z usług profesjonalnego laboratorium odzyskiwania danych. Zaznaczam profesjonalnego z tego względu, że bez względu na rodzaj uszkodzenia zostaną podjęte odpowiednie procwdury, które ograniczaja możliwość powstania dodatkowych zniszczeń. Zapoznaj sie z ponizszymi linkami lub zadzwoń na nr telefonu 22 3928268.