To inny przypadek utraty ważnych informacji. Wszystko przez przypadek i brak backupu, a jakie to przyniosło problemy:

„Jestem posiadaczką dysku Western-Digital ELEMENTS model : WDBAAU0015HBK.
Jestem załamana, bo dziwnym zbiegiem okoliczności pies stanął na kabel i pociągnął dysk ze  stołu. Dysk spadł podłączony do komputera.

Dysk odłączyłam od kabla, po czym ponownie podłączyłam, Windows go wykrywa, ale trwa to bardzo długo. Dane niby są widoczne, ale jak na coś kliknę, to nic się nie dzieje. Nie wiem od czego zacząć. W dysku od czasu do czasu coś stuknie delikatnie.
Zamówiłam nowy dysk, żeby zrobić jakiś backup, ale nie daje się.
Chciałabym się dowiedzieć co można zrobić aby odzyskać dane, gdyż czytałam, że każde kolejne uruchomienie dysku pogarsza sprawę ze względu na możliwość dalszego uszkodzenia. Postanowiłam nic nie robić więcej, bo strasznie mi zależy żeby to się odzyskało. Czy będę mogła korzystać dalej z tego dysku?”

 

Dysk sprawdziliśmy. Niestety jedna głowica praktycznie w ogóle nie czytała. Trochę od przodu, trochę od tyłu dysk udało się odczytać w znakomitej większości. Pozostało tylko kilka plików, które były na kompletnie uszkodzonych sektorach. Prawdopodobnie spowodowanych uderzeniem głowicy w talerz. Na szczęście klientka nie próbowała bardzo męczyć dysku na własną rękę, stąd też tak dobry wynik odzysku. Dysk może jeszcze długo posłużyć, ale tylko jako przycisk do papieru.