W tym poście opiszemy udany proces odzyskiwania danych z dysku Samsung HD103UJ z uszkodzoną elektroniką. Dysk został dostarczony do naszego laboratorium w częściach. Klient oświadczył, że był on naprawiany w innym serwisie, który niestety nie poradził sobie z problemem.

Po zdiagnozowaniu uszkodzonego dysku w naszym laboratorium okazało się, że elektronika dysku, a właściwie układ procesora zawierający również niezbędne dane do uruchomienia dysku twardego, jest uszkodzony.
Każdy dysk ma na elektronice ROM, w którym zapisane są indywidualne dane potrzebne do jego uruchomia. Dane te powstają w procesie produkcji.

Dzięki zastosowaniu najnowszych technologi z firmy Acelaboratory, przy użyciu PC3000 udało się dobrać odpowiedni ROM z innego dysku i po modyfikacji firmware -u dysku udało się go uruchomić.  Kolejnym etapem było wykorzystanie Data Extractora do wykopiowania danych. Jak się okazało jedna z głowic dysku miała problemy z odczytem danych. Dzięki Pc3000 możliwe było wykonanie mapy głowic i skopianie danych ze sprawnych głowic. Dane ze słabej głowicy zostały skopiowane w dalszej kolejności.

Po analizie zostały posegregowane na pliki sprawne i uszkodzone i skopiowane na nowy dysk klienta.

Jest to jeden z wielu przypadków odzyskiwania danych, który dzięki zaawansowanej technologii z AceLaboratory udało się skutecznie odzyskać.