ODZYSKIWANIE DANYCH

Profesjonalne usługi odzyskiwania dla macierzy RAID, serwerów NAS, dysków HDD i SSD

Wycena za darmo

Wycenimy odzyskiwanie danych za darmo bez zobowiązań

Ekspres za darmo

Posiadamy własne laboratorium. Wszystkie zlecenia rozpoczynamy od razu.

Płacisz za efekt

U nas zapłacisz tylko jeśli Twoje dane zostaną odzyskane

Profesjonalne odzyskiwanie danych z dysków, SSD, macierzy RAID, USB, Pendrive, Kart pamięci. TELFON: 609 34 34 37

Share
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
samodzielne odzyskiwanie danych

Jako, że nasze laboratorium odwiedza ogromna ilość klientów po samodzielnych próbach naprawy dysków i odzyskania z nich danych postanowiliśmy napisać na ten temat kilka słów.

Wiemy, że dostęp do Internetu daje nieograniczone możliwości zdobywania wiedzy oraz rozwijania nowych umiejętności, ale warto wziąć pod uwagę fakt, że do niektórych zadań nie wystarczy kilka słów, darmowy program czy porada kogoś nieznajomego z forum internetowego. Aby skutecznie odzyskiwać dane należy połączyć kilka ważnych umiejętności oraz posiadać odpowiedni sprzęt i doświadczenie. Jako osoby zajmujące się tym tematem od 1997 roku nigdy nie zdecydowalibyśmy się dotknąć nowego modelu dysku bez uprzednich badań przeprowadzonych na danym modelu, a co dopiero, jak wielu naszych klientów, bez doświadczenia i sprzętu zabrać się pierwszy raz za odzysk danych z uszkodzonego dysku.

Odzyskiwanie danych to temat rzeka. Z jednej strony na forach internetowych możemy znaleźć wiele porad, na portalach związanych z IT czy nawet blogach firm sprzedających RTV również znajdziemy zdawkowe informacje, bo to niestety temat, który jest bardzo powszechny i wrażliwy więc każdy chce o tym napisać. Napisać, nie oznacza, że informacje tam zawarte będą rzetelne. Wystarczy porównać jakikolwiek artykuł wyszukany w Google z tym co piszą profesjonaliści np. pod tym linkiem. https://centrumodzyskiwaniadanych.pl/blog/231-top-5-informacji-odzyskiwania-danych .

Od razu w oczy rzuca się podejście do tematu. W artykułach z portali jesteśmy atakowani prostymi rozwiązaniami w stylu ściągnij ten najlepszy program do odzyskiwania danych, a stanie się cud i zaraz wszystko wróci do normy.

Chcąc jednak rzetelnie podejść do tematu, należy zwrócić szczególną uwagę na fakt, że proces odzyskiwania danych powinien rozpocząć się od diagnostyki. Do profesjonalnej diagnozy rodzaju uszkodzenia czy to w dysku twardym HDD czy nowszych dyskach SSD potrzebujemy profesjonalnego sprzętu jak PC3000, dzięki któremu możemy obsłużyć komendy serwisowe, sczytać i naprawić firmware, sprawdzić logi serwisowe i podjąć dzięki tym informacjom odpowiednie działania pogrzebne do naprawy dysku i odzyskania z niego cennych danych.

Nie twierdzimy tu, że danych nie da się odzyskać w domowych warunkach, bo to nie prawda. Są sytuacje, w których można, przy zachowaniu odpowiednich środków bezpieczeństwa uzyskać dobre efekty i nawet my nie zawsze musimy korzystać s PC3000, ale dotyczy to raczej skasowanych plików. Odzyskanie danych z uszkodzonych nośników niestety bez odpowiedniego sprzętu jest raczej nie możliwe.

Przeciętny użytkownik komputera lub laptopa, który chce samodzielnie spróbować swoich sił niestety jest w wielu przypadkach skazany na porażkę, a nawet na pogorszenie sytuacji. Niemal każdego dnia do naszego laboratorium przychodzą użytkownicy z rozebranymi dyskami, porysowanymi talerzami a wszystko to jest spowodowane tym, że chęć zaoszczędzenia skłania ich do działań, które tylko prowadzą do dalszych uszkodzeń.

Wiele z tych dysków udało by się odratować, gdyby nie były rozebrane. Niestety jako ludzie pracujący w tym zawodzie nie jesteśmy w stanie się przebić przez ogrom dezinformacji oraz darmowe programy do odzyskiwania.

Zapraszamy na bezpłatną wycenę

Lokalizacja

Warszawa Ochota

tel: 609 343 437

Warszawa Mokotów

tel: 609 343 436

Szukaj na stronie

NA STRONIE

Odwiedza nas 1475 gości oraz 0 użytkowników.