ODZYSKIWANIE DANYCH

Profesjonalne usługi odzyskiwania dla macierzy RAID, serwerów NAS, dysków HDD i SSD

Wycena za darmo

Wycenimy odzyskiwanie danych za darmo bez zobowiązań

Ekspres za darmo

Posiadamy własne laboratorium. Wszystkie zlecenia rozpoczynamy od razu.

Płacisz za efekt

U nas zapłacisz tylko jeśli Twoje dane zostaną odzyskane

Profesjonalne odzyskiwanie danych z dysków, SSD, macierzy RAID, USB, Pendrive, Kart pamięci. TELFON: 609 34 34 37

Share

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
ile kosztuje odzyskiwanie danych

Gdy dojdzie do awarii dysku, a dane są potrzebne lub bezcenne stajemy przed dylematem , gdzie znaleźć pomoc i jaka będzie cena usługi. Powszechnie wiadomo ze odzyskiwanie danych nie jest tanie i z tego względu szukamy czasem pośrednich rozwiązań, które często powodują dodatkowe problemy.

"Ile kosztuje odzyskiwanie danych" - W All Data Recovery każdego dnia odbieramy dziesiątki telefonów z takim pytaniem. Często pada ono zanim klient opisze w ogóle co się stało i jak doszło do utraty bezcennych zdjęć, ważnych dokumentów czy projektów, które za kilka dni muszą zostać oddane.

Niestety usługi odzyskiwania danych trudno jest dokładnie wycenić przez telefon a tym bardziej określić prawdopodobieństwo przywrócenia wszystkich plików i struktury katalogów. Z tego względu zapraszamy wszystkich klientów na bezpłatną wycenę, a tu znajduje się orientacyjny cennik odzyskiwania danych.

W naszym laboratorium ceny usług są uzależnione od rodzaju uszkodzenia. Nie sprawdzamy co klient ma na dysku i nie strzelamy kosmicznych cen na tej podstawie. Z tego względu większość wycen wykonujemy od ręki - i to wyróżnia nas na tle konkurencji.

Spróbujmy się jednak zastanowić co wpływa na cenę usługi

  • Pierwszym najważniejszym czynnikiem jest rodzaj nośnika - inne są procedury i zakres prac w przypadku uszkodzonego dysku SSD, a inny przy dysku twardym, karcie pamięci czy pendrive.
  • Drugi czynnik to rodzaj uszkodzenia - Inna cena będzie za naprawę elektroniki dysku a inny za odbudowę ROM, wymianę głowic dysku twardego czy dekodowanie danych z kości pamięci pendrive lub dysku SSD. Wszystko zależy więc od rodzaju uszkodzenia.
  • Trzeci czynnik wpływający na cenę odzyskania danych to narzędzia i programy - zależnie od rodzaju nośnika i uszkodzenia musimy użyć różnych narzędzi. Czasem wystarczy sprzęt za kilka tysięcy jak lutownica i programator, a czasem potrzebne są urządzenia i programy za które można zakupić dobre auto. To wszystko znajduje się na naszym stanie aby jak najszybciej rozwiązać problemy naszych klientów.

Odzyskiwanie danych to bardzo odpowiedzialna praca. Podczas uszkodzenia dysku tworzą się różne problemy. Każdy model dysku jest inny i należy wykonać szereg badań i testów na co można sobie pozwolić aby nie spowodować dodatkowych problemów i zapewnić jak najmniejsze ryzyko dla właściciela plików.

W zwykłym serwisie komputerowym niestety nikt o to nie dba i często trafiają w nasze ręce zlecenia, w których największych spustoszeń dokonują właśnie znajomi informatycy czy technicy naprawiający komputery, ale nie mający wiedzy na temat odzyskiwania danych. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że dane klienta często są bazą wspomnień z całego życia lub utracone dane powodują paraliż firmy. My to rozumiemy i zawsze testujemy procedury zanim wdrożymy je w realnych zleceniach.

W odróżnieniu od innych zawodów nie ma szkół czy podręczników jak się tego nauczyć. Na świecie jest kilkaset osób, którym starczyło zapału aby zrozumieć ten temat i świadczyć usługi na najwyższym poziomie. W Polsce jest nas około 20. Dla tego wiele zleceń, na odzyskiwanie danych, trafia do nas wysyłkowo z innych miast Polski jak: Kraków, Katowice, Tychy, Poznań, Wrocław, Gdańsk, Gdynia, Sopot, Szczecin, Białystok, Suwałki, Łudź i wielu innych.

Dobór części do dysków twardych jest już wyzwaniem, ale praca przy odzyskiwaniu danych z dysków SSD jest jeszcze bardziej wymagająca. Mimo, że dyski SSD miały rozwiązać problem awarii mechanicznych okazało się, że pamięci nie są tak trwałe jak to sprzedają reklamy i jedyne co zostało prawdziwego z marketingu to szybkość zapisu i odczytu danych. Jeszcze inna sytuacja jest z kartami pamięci i pendrive. Są to tanie nośniki ale zakres prac związanych z odzyskaniem danych w przypadku ich uszkodzenia jest bardzo długi. Czas pracy to przeważnie kilka dni ale zdarzają się zlecenia trwające więcej niż miesiąc.

My mamy za to coraz więcej pracy związanej z badaniem jak odzyskać dane. Jeszcze inne wyzwania stawiają telefony i smartfony oraz powszechne szyfrowanie danych na tych urządzeniach. Okazuje się, że awaria procesora w smartfonie może skutecznie uniemożliwić dostęp do informacji ponieważ często przechowuje on część informacji potrzebnych do odszyfrowania danych.

Jak mogli się Państwo zorientować nasza praca to codzienna walka z nowymi technologiami, która powoduje, że poziom cen jakie są w branży odzyskiwania danych nie należy do najniższych. Warto więc wykonywać aktualne kopie zapasowe, aby któregoś dnia nie obudzić się w nieprzyjemnej sytuacji. Ze względu na duże zróżnicowanie problemów zapraszamy na bezpłatną wycenę.


Zapraszamy na bezpłatną wycenę

Lokalizacja

Warszawa Ochota

tel: 609 343 437

Warszawa Mokotów

tel: 609 343 436

Szukaj na stronie

NA STRONIE

Odwiedza nas 309 gości oraz 0 użytkowników.