ODZYSKIWANIE DANYCH

Profesjonalne usługi odzyskiwania dla macierzy RAID, serwerów NAS, dysków HDD i SSD

Wycena za darmo

Wycenimy odzyskiwanie danych za darmo bez zobowiązań

Ekspres za darmo

Posiadamy własne laboratorium. Wszystkie zlecenia rozpoczynamy od razu.

Płacisz za efekt

U nas zapłacisz tylko jeśli Twoje dane zostaną odzyskane

Profesjonalne odzyskiwanie danych z dysków, SSD, macierzy RAID, USB, Pendrive, Kart pamięci. TELFON: 609 34 34 37

Share
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
szyfrowanie danych

Bezpieczeństwo danych to ważna sprawa. Kopia zapasowa jeszcze ważniejsza, ale zdrowy rozsądek w razie awarii ma jeszcze większe znaczenie.

Świadomość zagrożeń jakie wiążą się z cyfryzacją oraz wytwarzaniem tak dużych ilości danych ma ogromne znaczenie. Wiemy, że każdy chce czuć się bezpiecznie co skrzętnie wykorzystują niektóre firmy oferując szyfrowanie danych, a nawet implementując je bez wiedzy użytkownika - wszystko aby zarobić kilka dodatkowych dolarów wmawiając użytkownikom, że to dla nich bezpieczne, że potrzebują szyfrowania nawet jeśli ich dane to zwykłe zdjęcia, kilka dokumentów lub dane księgowe małej firmy.

Taka sytuacja z jednej strony może i podnosi bezpieczeństwo, a raczej uniemożliwia dostęp do danych dla nieuprawnionych użytkowników, ale w razie awarii zaczyna robić poważne problemy. Poniżej kilka przykładów w jakich szyfrowanie danych może spowodować wiele szkód:

Brak wiedzy na temat szyfrowania danych na używanym laptopie - to nagminny problem. Użytkownik kupuje laptop w którym w systemie Windows włączona jest już funkcja BITLOCKER i nawet o tym nie wie. W momencie resetu biosu, awarii systemu Windows, rozładowaniu baterii laptopa, klucz zapisany w TPM potrafi się zresetować i laptop po uruchomieniu wymaga klucza odzyskiwania BitLocker. Wiele osób nawet nie ma świadomości o co chodzi i gdzie szukać takiego klucza. Na szczęście dla nich jeśli mieli założone konto MICROSOFT i połączony z nim laptop lub komputer klucz odzyskiwania BitLocker można znaleźć właśnie na koncie microsoft. Jeśli go tam nie ma, a laptop to firmowy sprzęt - informatyk powinien takie informacje przekazać użytkownikowi. W innych przypadkach dostęp do danych jest praktycznie nie możliwy. Więcej informacji na temat funkcji Bit Locker znajdą Państwo na stronie https://support.microsoft.com/pl-pl/help/4530477/windows-10-finding-your-bitlocker-recovery-key

Często procedury firmowe wymagają szyfrowania danych dla bezpieczeństwa nawet jeśli ne dyskach nie ma nic ważnego ani cennego dla postronnych osób. Wykorzystywane są do tego różne narzędzie jak Truecrypt, Veracrypt, Noton, Esset i inne. Podczas awarii dysku okazuje się, że klucze potrzebne do zdekodowania dysku są zagubione i mimo tego, że dysk udało się uruchomić, dane fizycznie odzyskać, to i tak są one bezużyteczne a cały proces poszedł na marne.

Zdrowy rozsądek przy podejmowaniu decyzji odnośnie włączenia i używania szyfrowania danych jest najważniejszy. Jeśli już nawet ktoś decyduje o wdrożeniu takich procedur nawet na wyrost, powinien opracować szczegółowe zasady wykonywania kopii bezpieczeństwa i kontrolować ich systematyczne wykonywanie. W innej sytuacji szyfrowanie może się okazać prawdziwym kłopotem, którego nie da się rozwiązać.

Zapraszamy na bezpłatną wycenę

Lokalizacja

Warszawa Ochota

tel: 609 343 437

Warszawa Mokotów

tel: 609 343 436

Szukaj na stronie

NA STRONIE

Odwiedza nas 590 gości oraz 0 użytkowników.