ODZYSKIWANIE DANYCH

Profesjonalne usługi odzyskiwania dla macierzy RAID, serwerów NAS, dysków HDD i SSD

Wycena za darmo

Wycenimy odzyskiwanie danych za darmo bez zobowiązań

Ekspres za darmo

Posiadamy własne laboratorium. Wszystkie zlecenia rozpoczynamy od razu.

Płacisz za efekt

U nas zapłacisz tylko jeśli Twoje dane zostaną odzyskane

Profesjonalne odzyskiwanie danych z dysków, SSD, macierzy RAID, USB, Pendrive, Kart pamięci. TELFON: 609 34 34 37

Share
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Czy dyski są pancerne

Jakiś czas temu pojawiły się dyski odporne na czynniki zewnętrzne Adata. Jak twierdzi producent, dysk jest odporny na wodę, pył i spore przeciążenia. Norma IP68 wskazuje na to, że nawet 2 godziny na głębokości 2 metrów nie powinny wpłynąć na kondycję takiego dysku.

Niestety mimo odpornej i topornej obudowy w środku znajduje się nadal dysk talerzowy (Seagate lub Toshiba), który w pewnych warunkach wcale nie jest bardziej odporny od innych dysków talerzowych. Producent zachwala swoje produkty odpowiednimi kampaniami reklamowymi, ale nikt nie testuje tych dysków podczas pracy. A po drugie wszystko ma swoje granice technologiczne jak również i wady. Oto kilka przykładów dzięki którym chcielibyśmy uświadomić czytelnikom, że żaden dysk nie jest niezniszczalny i odporny na wszystkie czynniki zewnętrzne. Z takich dysków też odzyskiwaliśmy już dane.

ADATA HD710 2TB

„Mam problem z moim dyskiem Adata  Durable. Dysk był zapełniony prawie do końca. W trakcie kopiowania filmów – wypiął mi się kabel. Zresztą nie pierwszy raz, ponieważ jest bardzo podatny na wszelkie poruszenia podczas podłączenia i używania (pewnie źle wykonano złącze). Wystarczy czasem jakikolwiek ruch i dysk się rozłącza. Podłączyłem go z powrotem jak zwykle, ale niestety dysk zaczął zachowywać się niestandardowo. Komputer go nie wykrywał. Po kolejnym rozłączeniu i podłączeniu komputer po dłuższym czasie w końcu go wykrył, ale chce go formatować.
Nie chcę go formatować. Mam tam mnóstwo Danych, zdjęć, filmów, prac konkursowych i prezentacji. Brak tych Danych byłby dla mnie naprawdę poważną stratą.
Podłączałem go do różnych portów i komputerów – niestety efekt jest taki sam.”

Adata HD 710 1TB

„Kupiłem swój dysk rok temu. Ostatnio był ze mną w Egipcie.
Po powrocie chciałem zgrać zdjęcia z wakacji – niestety Windows 10 przestał go widzieć, mimo, iż sam dysk wydaje się pracować normalnie – świeci lampka pracy i czuć jego pracę jak się przystawi ucho. Nie wiem czy bagaż został rzucony na lotnisku, czy co się z nim stało.
Przekładałem go do różnych innych komputerów i portów 3.0, 2.0 i nic. W „zarządzaniu dyskami” – nie ma go na liście. Mimo wielu prób podłączania i uruchamiania na różnych kablach – nie działa. Na tym dysku mam tam wszystkie filmy, zdjęcia z wakacji, gry, dokumenty służbowe.”

Adata hd650,

Mam problem z dyskiem zewnętrznym Adata hd650, 1 TB, który spadł ze stołu podczas kopiowania plików. Po tym upadku efekt jest następujący:
Po podłączeniu dysku do laptopa poprzez USB słychać w głośnikach dźwięk podłączenia urządzenia USB. Po podłączeniu żadne urządzenie nie wyświetla się w panelu: „zarządzanie dyskami”. Jak już się go podłączy, to wydaje dziwny brzęczący dźwięk co kilka sekund.”

To tylko kilka zgłoszeń klientów dotyczących PANCERNYCH dysków odpornych na wstrząsy, kurz i wodę. Niestety żaden z użytkowników nie bierze pod uwagę, że podwyższona ochrona dysku nie jest niewrażliwa na pewne okoliczności. Gumowa obudowa może w większym stopniu zabezpiecza nośnik jednak nie daje stuprocentowej ochrony, szczególnie podczas pracy dysku.

W przypadku uszkodzeń logicznych dane można odzyskać, a dysk zachowa gwarancję producenta, jednak jeżeli dojdzie do uszkodzeń mechanicznych klienci muszą być przygotowani na to, że taką kieszeń trzeba będzie rozkleić, żeby wydobyć dysk. Dopiero potem można rozpocząć z nim pracę. Należy taki dysk traktować jak każdy inny szczególnie podczas jego pracy. Nieostrożność może nas wiele kosztować

Zapraszamy na bezpłatną wycenę

Lokalizacja

Warszawa Ochota

tel: 609 343 437

Warszawa Mokotów

tel: 609 343 436

Szukaj na stronie

NA STRONIE

Odwiedza nas 1149 gości oraz 0 użytkowników.